Apple ukazuje, prečo patrí medzi špičku: Ak vám niekto hodí do batohu lokalizátor, iPhone to zistí

Byť sledovaný nie je príjemné. Apple má riešenie.

Lokalizátory a sledovače (trackery) sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Ponúkajú totiž perfektný spôsob ako nestratiť kľúče, batoh, psa… Jednoducho čokoľvek, na čo sa dá malé zariadenie pripnúť. Skvelé zariadenie ponúka napríklad Samsung (SmartTag) a do niečoho podobného sa onedlho pustí aj Apple s AirTag. Všetko však má svoje výhody aj nevýhody.

Je totiž extrémne jednoduché hodiť niekomu takýto malý „štvorček“ do batohu alebo do auta a sledovať tak jeho pohyb naprieč mestom či republikou. Je to zásah do súkromia, ktorý môže byť nebezpečný.

Apple iPhone bude schopný "vyčmuchať" lokalizátory
Foto: Samsung

Apple to už testuje

Apple myslel aj na takéto sledovanie, o čom informoval server 9to5Macmobilmania.zive.cz. V beta verzii iOS 14.5, presnejšie v aplikácii Find My sa totiž objavila nová funkcia Item Safety Alerts. Tá používateľa upozorňuje na sledovacie Bluetooth zariadenie, ktoré sa pohybuje spolu s používateľom a nie je priradený k jeho účtu. iPhone vám o takomto zariadení dá vedieť formou upozornenia.

Americký výrobca okrem toho plánuje funkcionalitu otvoriť aj vývojárom tretích strán, ktorí budú môcť integrovať svoje vlastné zariadenia. Je tak celkom možné, že túto ponuku neodmietne ani Samsung a nakoniec tam SmartTagy pridá. Pre používateľov by to bola fantastická správa. Byť sledovaný určite nepatrí medzi obľúbené pocity drvivej väčšiny z nás.

Aktuálna cena iPhone 12 na Slovensku

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať