Samsung predstavil Galaxy SmartTag. Lokalizačný prívesok, ktorý postráži vaše cennosti

Spoločnosť Samsung predstavila popri smartfónoch Galaxy S21 a slúchadlách Galaxy Buds Pro aj kompaktný lokalizačný štítok, príslušenstvo Galaxy SmartTag.

Spoločnosť Samsung predstavila popri smartfónoch Galaxy S21 a slúchadlách Galaxy Buds Pro aj príslušenstvo Galaxy SmartTag. Ide o kompaktný lokalizačný štítok, ktorý síce nepôsobí revolučne, no môže byť praktickým doplnkom.

Samsung Galaxy SmartTag má odolné telo z plastu s malým otvorom, cez ktorý ho môžete pripnúť napríklad na kľúče alebo obojok domáceho miláčika, poprípade ho vložíte do tašky, batožiny alebo trebárs do puzdra na notebook.

Štítok jednoducho priradíte k tým veciam, ktoré môžete ľahko stratiť alebo niekde zabudnúť. Pomocou smartfónu ich v prípade potreby ľahko vyhľadáte. Príslušenstvo sa pochopiteľne spolieha na integrovanú batériu a dobre známu technológiu Bluetooth LE.

Foto: Samsung

„Inteligencia“ SmartTagu nekončí pri jednoduchom zvukovom upozornení, ktorý zaznie, keď sa so svojim smartfónom priblížite k hľadanému predmetu. Výhodou je, že SmartTag vám zobrazí približnú polohu pomocou ľubovoľného zariadenia Samsung Galaxy.

Ak signál zo štítku zachytí cudzí smartfón Galaxy, napríklad s ním niekto prejde okolo trávnika, kde vám vypadli kľúče s pripnutým SmartTagom, dostanete upozornenie s približnou polohou kľúčov.

Pre tieto účely je potrebné priradiť SmartTag k vášmu Samsung účtu v aplikácii SmartThings Find. Zariadenie funguje aj v opačnom garde, môžete pomocou neho vyhľadať smartfón, ktorý ste zapatrošili niekde v domácnosti alebo v kancelárii.

Foto: Samsung

Pokiaľ na SmartTag-u dvakrát stlačíte tlačidlo, smartfón začne zvoniť hneď, ako štítok zaznamená v dosahu Bluetooth pripojenia. Tlačidlu môžete priradiť ďalšie funkcie, napríklad zapnutie inteligentného osvetlenia v domácnosti.

Tesne pred príchodom domov si tak môžete na chodbe rozsvietiť už pri vyberaní kľúčov z vrecka. Inteligentných doplnkov v domácnostiach pribúda, možnosti prispôsobenia sú teda ďaleko širšie (klimatizácia, vysávač, televízor…).

TIP REDAKCIE
Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu
SmartTag
Foto: Samsung

Samsung nevymyslel nič, čo by tu ešte nebolo. Novinka je, samozrejme, inšpirovaná lokalizačnými značkami Tile, ktoré sa na trhu nachádzajú pár rokov. Rovnaké príslušenstvo má niekedy v budúcnosti nakoniec predstaviť aj Apple.

Tile ale nemá obrovský ekosystém mobilných zariadení ako Samsung a Apple. Vyhľadávanie predmetov inými osobami je závislé od aplikácie Tile, ktorú musia mať nainštalovanú v smartfóne.

Asi ich bude podstatne menej ako používateľov smartfónov Samsung Galaxy. Šanca, že vaše stratené kľúče či tašku s príveskom Tile nájde niekto iný, je podstatne menšia.

Samsung Galaxy SmartTag nie je úžasným produktom, naopak, je pomerne jednoduchý. Pokiaľ vám však aspoň raz nájde stratené kľúče, batožinu alebo inú cennosť, určite mu budete vďační.

Aby sme nezabudli, Samsung si za Galaxy SmartTag vypýta od zákazníkov 34,90 eur. K smartfónom Galaxy S21 ho pribalí zadarmo ako darček v rámci predobjednávok.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať