Telegram to dokázal, stal sa najpopulárnejšou aplikáciou na svete

Signal obsadil tretiu priečku.

Telegram sa stal najsťahovanejšou a tým pádom najpopulárnejšou aplikáciou na svete. Dokazujú to nové výsledky analytickej spoločnosti SensorTower za predchádzajúci mesiac.

Četovacia služba tak prekonala všetky ostatné aplikácie, vrátane obľúbenej platformy TikTok a vôbec všetkých sociálnych sietí. V januári si telegram stiahlo až 63 miliónov ľudí, čo je 3,8-násobok čísla, ktorým sa aplikácia pýšila v januári minulého roka, upozornil server Gizchina.

TikTok sa umiestnil na druhej priečke so 62 miliónmi stiahnutí. Prekvapivo, do prvej päťky sa zmestila aj četovacia služba Signal. Práve tú začiatkom minulého mesiaca odporučil šéf automobilky Tesla i spoločnosti SpaceX, Elon Musk, ako jednu z vhodných alternatív pre WhatsApp. Tou druhou je Telegram.

Telegram i Signal môžu vďačiť WhatsAppu

WhatsApp sa v poslednom období stretáva skôr so zamračenými pohľadmi. Nové podmienky používania, ktoré spočívajú v tom, že dáta o všetkých užívateľoch budú zdieľané s Facebookom, mnohých nepotešilo. Znamená to totiž, že aj keď nemáte konto na Facebooku, spoločnosť bude mať k dispozícii údaje o vašom telefónnom čísle, IP adrese, e-mailovej adrese, kontaktoch i transakciách. Účelom má byť lepšie cielenie reklamy. Viac si o tejto téme môžete prečítať tu.

Dá sa povedať, že práve kvôli tomuto škandálu WhatsApp upadá. Ešte v novembri minulého roku bol na vrchole v rebríčka, aspoň čo sa týka Androidu. V decembri sa prepadol na tretiu priečku, a to ako v rámci Android smartfónov, tak i smartfónov s iOS.

Teraz to je ešte horšie, v AppStore WhatsApp zaujal až siedmu priečku, v Play Store šiestu. Stále sa dokázal prepracovať na piate miesto, čo však nie je, aspoň pre WhatsApp, ktovieaký úspech.

TIP REDAKCIE
Apple s novinkami na tento rok skončil. Čo možno očkávať v tom budúcom?

Signal sa v decembri nenachádzal ani v prvej desiatke, teraz sa pýši treťou priečkou

Spomenuli sme aplikáciu Signal. Tá si v januári výrazne polepšila, nakoľko v decembri sa nedokázala prepracovať ani len do prvej desiatky. Pochopiteľne, za svoj úspech (z veľkej časti) môže vďačiť Facebooku a jeho novým pravidlám.

Čo sa týka Telegramu, aplikácia má skutočne veľké plány. Len nedávno získala veľkú aktualizáciu, ktorá so sebou priniesla možnosť prenosu histórie četov z iných aplikácií, ako napríklad WhatsApp, Line či KakaoTalk. Pavel Durov, hlava celého projektu, však v budúcnosti plánuje túto možnosť ešte viac vylepšiť. Užívateľ si bude môcť spojiť dva existujúce čety do jedného “vlákna”.

V plánoch má byť taktiež aj poskytnutie API vývojárom tretej strany, čo znamená, že sa služba v budúcnosti dočká rôznych šikovných vylepšení a nástrojov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať