Nothing: Firma spoluzakladateľa OnePlus chystá prvý produkt

Čo bude vlastne firma Nothing vyrábať?

Carl Pei sa koncom minulého roka rozhodol opustiť spoločnosť OnePlus, ktorú založil so svojím v súčasnosti už bývalým kolegom Pete Lauom. Carl Pei do dôchodku neodišiel, naopak, pustil sa do nového projektu.

Založil spoločnosť s príznačným názvom Nothing (Nič). To bolo asi tak všetko, čo sme sa o firme dozvedeli. Carl Pei neprezradil, čo bude jeho nová spoločnosť vyrábať. Pochválil sa len jej názvom.

Dôveru si ale získal. Do firmy Nothing investoval YouTuber Casey Neistat, spoluzakladateľ platformy Twitch Kevin Lin, bývalý riaditeľ spoločnosti Nest a vynálezca iPodu Tony Fadell, šéf komunitného fóra Reddit Steve Huffman a pár ďalších nadšencov. Projekt podporil aj investičný fond materskej spoločnosti Google, Alphabet.

nothing

Čo teda bude prvým produktom spoločnosti Nothing? Podľa agentúry Bloomberg pôjde o bezdrôtové slúchadlá. Nič tajomné a revolučné teda nedostaneme, aj keď, samozrejme, teraz ešte nevieme, čo všetko slúchadlá dokážu.

Oficiálne predstavenie je naplánované na leto. Carl Pei pre Bloomberg uviedol, že chcú začať s niečím jednoduchším. Dodal, že v priebehu roka predstavia viac produktov, pričom nebudú pochádzať iba z kategórie audio príslušenstva.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

Zariadenia by mali byť schopné vzájomnej komunikácie, môžeme preto predpokladať snahu o vytvorenie istej formy ekosystému. Podporovatelia veria v úspech a očakávajú „zmysluplný dopad na trh so spotrebiteľskými technológiami.“

Stávka na bezdrôtové slúchadlá nemusí byť zlou voľbou. Dopyt po nositeľných zariadeniach tohto typu v posledných rokoch rástol (Statista). Trh však vie byť nekompromisný a o prípadnom úspechu rozhodne až záujem spotrebiteľov.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať