tesla

Tesla investovala do bitcoinu 1,5 miliardy, cena kryptomeny okamžite vzrástla

Dalo sa to čakať.

Šéf automobilky Tesla, Elon Musk, už neraz prejavil nadšenie a záujem o kryptomeny, čo bolo vidieť najmä v jeho príspevkoch na sociálnej sieti Twitter.

Že to s kryptomenami myslí vážne dokazuje najnovšia a rozhodne nemalá investícia automobilky Tesla. Spoločnosť produkujúca známe elektromobily nakúpila digitálnu menu Bitcoin za 1,5 miliardy dolárov, informuje spravodajstvo televízie CNBC.

Komisii pre cenné papiere USA automobilka oznámila, že chce investíciou dosiahnuť „väčšiu flexibilitu pre ďalšiu diverzifikáciu a maximalizáciu výnosov z hotovosti“. Automobilka Tesla disponuje hotovosťou na úrovni 19,4 miliardy dolárov. Do kryptomeny tak investovala relatívne značný podiel.

Spoločnosť si je vedomá vratkej pôdy, na ktorej kryptomeny stoja. Investorov upozorňuje, že hodnota bitcoinu môže výrazne kolísať. V hre je niekoľko premenných, voči ktorým nemusí byť kryptomena zrovna imúnna. Ide napríklad o reguláciu zo strany vládnych orgánov, kybernetické útoky alebo technologické zastarávanie.

TIP REDAKCIE
One UI 4.0 s Android 12 bude už čoskoro dostupný aj pre Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3

Asi nie je prekvapením, že cena bitcoinu po oznámení investície prudko vzrástla, a to až na cenu 44 000 dolárov.

tesla

Aby toho nebolo málo, Tesla tiež uviedla, že začne prijímať platby v bitcoinoch, za ktoré predá zákazníkom svoje produkty. Konkrétna obchodná stratégia predstavená nebola, no predstava, že si za bitcoiny kúpite napríklad elektromobil Model S, vyzerá lákavo. Aspoň pre niekoho.

Automobilka však dodala, že bude platby zo začiatku prijímať len v obmedzenej miere a tak, aby dodržala všetky platné zákony.

Že sa niečo chystá, naznačil Elon Musk už pred dvomi týždňami. Do profilu na sociálnej sieti Twitter si vložil hashtag #bitcoin, čo okamžite vystrelilo cenu kryptomeny nahor. Krátkodobo stúpla až o 20 %, pripomenula CNBC.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať