signal aplikacia

Signal zaznamenal už 50 miliónov inštalácií z obchodu Play, poďakovať sa môže WhatsAppu

Komunikačná aplikácia Signal sa v posledných dňoch teší značnej priazni zo strany nových používateľov. Obľuba aplikácie však nevzrástla kvôli novým funkciám alebo iným vylepšeniam. Postaral sa o to WhatsApp.

Komunikačná aplikácia Signal sa v posledných dňoch teší značnej priazni zo strany nových používateľov. Obľuba aplikácie však nevzrástla kvôli novým funkciám alebo iným vylepšeniam. Postaral sa o to WhatsApp.

WhatsApp totižto tento týždeň zmenil podmienky používania služby, v rámci ktorých bude platforma zdieľať informácie o všetkých svojich používateľoch s materskou spoločnosťou Facebook.

Čiastočne dobrou správou je, že sa nové podmienky nevzťahujú na používateľov v Európe. Tí ostatní, najmä Američania, aktualizované podmienky používania služby WhatsApp neprijali s nadšením.

Kvôli obavám o svoje súkromie presedlali na konkurenčné komunikačné aplikácie, ktoré považujú za bezpečnejšie. Nových používateľov získali hlavne aplikácie Telegram a Signal, pričom práve Signal sa teší najväčšiemu záujmu.

V porovnaní so službami WhatsApp a Messenger od Facebooku aplikácia Signal nezbiera o používateľoch žiadne citlivé dáta. Komunikáciu – správy, hovory a videohovory, navyše šifruje. Obsah konverzácií tak poznajú len zúčastnené osoby.

Signal
Foto: signal.org

Popularite aplikácie dopomohol aj Elon Musk, ktorý ju v stručnom príspevku na sociálnej sieti Twitter odporučil používať. Dávnejšie ju tiež „odobril“ whistleblower Edward Snowden.

TIP REDAKCIE
Threema, Signal alebo ProtonMail: Poznáte aplikácie pre bezpečnú komunikáciu?

Signal sa v posledných dňoch ocitol na popredných priečkach azda vo všetkých obchodoch s aplikáciami, kde je dostupný. Rast asi najlepšie reflektuje záznam v obchode Google Play, podľa ktorého má aplikácia na konte už viac ako 50 miliónov inštalácií.

Signal sa dosiahnutým míľnikom pochválil v optimistickom príspevku na Twitteri.

Aplikácie kladúce dôraz na ochranu súkromia nie sú ani zďaleka tak hojne využívané ako WhatsApp či Messenger, hoci ich aktívne používa niekoľko miliónov ľudí. Messenger prekonal hranicu 1 miliardy aktívnych používateľov v roku 2016, WhatsApp o rok neskôr. Signal sa ale očividne dostáva do širšieho povedomia.

Ak si chcete tento nástroj pre bezpečnejšiu komunikáciu vyskúšať, odkazy na stiahnutie v závislosti od operačného systému nájdete TU.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať