oneplus 9 Pro

OnePlus sa chystá predstaviť rad OnePlus 9: Takúto výbavu môžeme očakávať

Predstavenie sa môže konať už v polovici marca.

OnePlus sa poctivo pripravuje na dlho očakávané predstavenie svojho najnovšieho radu vlajkových lodí – OnePlus 9. V základe by mal pozostávať z troch zariadení, a to štandardného OnePlus 9, vylepšeného 9 Pro a odľahčeného 9E. Čo však od noviniek môžeme očakávať?

Oficiálne informácie k dispozícii síce nemáme, no čo máme k dispozícii, sú úniky od overených informátorov. Jedným z nich je napríklad Max Jambor, ktorý sa prostredníctvom siete Twitter podelil o veľmi zaujímavú informáciu ohľadom OnePlus 9 Pro. Na únik upozornil server XDA-Developers.

Konkrétne prezradil, že vlajková loď ponúkne technológiu LTPO, ktorá dokáže prispôsobovať obnovovaciu frekvenciu displeja zobrazovanému obsahu. Vrstvou sú vybavené napríklad aj najnovšie modely z radu Galaxy S21. A čo je jej účelom? Predovšetkým šetriť batériu.

OnePlus 9 ponúkne veľmi slušnú výbavu

To však nie je jediná informácia, s ktorou môžeme pracovať. Veľmi zaujímavé detaily prezradil aj TechDroider, taktiež prostredníctvom Twitteru. Uvádza v ňom azda všetky kľúčové špecifikácie štandardného modelu.

Čo ponúkne? Mal by sa mal pýšiť 6,55-palcovým displejom s FullHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Jeho srdcom bude čipset Snapdragon 888 od Qualcommu, ktorému bude sekundovať 8 GB RAM. S týmito komponentami bude interiér zdieľať aj 4 500 mAh batéria s podporou pre bleskové 65 W nabíjanie.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!

Čo ďalej? Displej by mal byť domovom pre 4,1 Mpx selfie fotoaparát s podporou pre rozlíšenie 2 328 x 1 748 pixelov. Na opačnej strane sa bude nachádzať 12 Mpx hlavný snímač obrazu.

oneplus 9 Pro
OnePlus 9 a 9 Pro. Foto: Dave2D/YouTube

Tieto čísla sú však pravdepodobne už výsledným rozlíšením po aplikovaní technológie spájania pixelov. Znamená to, že hlavný fotoaparát môže štandardne ponúknuť rozlíšenie 48 Mpx a predný 16 Mpx rozlíšenie.

A kedy sa zariadení dočkáme? Aktuálne špekulácie ukazujú na polovicu marca. Zariadenia tak od nás môžu byť v tejto chvíli vzdialené len niekoľko týždňov.

Porovnajte si ceny OnePlus 8T u slovenských predajcov:

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať