essential phone

Firma spoluzakladateľa OnePlus prevzala značku Essential

Niečo sa chystá.

Spoluzakladateľ spoločnosti OnePlus, Carl Pei, sa pred nejakým časom pustil do nového projektu. Založil firmu s názvom Nothing a neskôr prezradil, že jej prvým produktom budú bezdrôtové slúchadlá.

Carl Pei chce v rámci svojho nového biznisu vytvoriť ekosystém vzájomne prepojených zariadení. O čo presne pôjde a či sa mu to vôbec podarí, ukáže až čas. Carl Pei si získal dôveru investorov, ktorí jeho projekt podporili. Má teda kapitál na to, aby ho mohol rozvíjať. 

nothing
Logo spoločnosti Nothing

V tichosti sa už stihla uskutočniť aj jedna zaujímavá transakcia. Spoločnosť Nothing získala značku Essential aj spolu s jej duševným vlastníctvom. Pripomenieme, že spoločnosť Essential založil bývalý zamestnanec Google Andy Rubin, prezývaný tiež ako „otec Androidu“.

Jeho spoločnosť priniesla na trh jediný produkt, smartfón Essential Phone. Zaujal vtedy ešte nepoznaným zárezom v obrazovke pre selfie kameru a taktiež výbornou softvérovou podporou.

essential phone
Essential Phone

Essential Phone si však priazeň zákazníkov nezískal. Výrobca sa ešte pokúsil zaujať netradičným smartfónom GEM, ktorý ale zostal navždy prototypom. Vo februári minulého roka spoločnosť Essential svoje pôsobenie na trhu oficiálne ukončila.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!

Informáciu o tom, že aktíva značky Essential previedol Andy Rubin na spoločnosť Nothing, našiel web 9to5google.com v databáze britského úradu pre duševné vlastníctvo.

Žiaľ, momentálne nevieme, čo Carl Pei so značkou Essential zamýšľa. Rovnako nie je známa ani suma, ktorú za ňu zaplatil. Dá sa však s istotou predpokladať, že nadobudnuté aktíva využije na rozvoj spoločnosti Nothing, ktorá sa chce presadiť v odvetví spotrebnej elektroniky.

Dostaneme časom k pripravovaným bezdrôtovým slúchadlám Nothing aj novú generáciu smartfónu Essential Phone? Necháme sa prekvapiť.

Porovnajte si ceny smartfónu OnePlus Nord u slovenských predajcov:

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať