oneplus 9 Pro

OnePlus 9 Pro zrejme ponúkne fotoaparáty Hasselblad

Konkurencia pre Huawei a jeho Leicu?

Fotoaparáty vlajkových smartfónov od OnePlus trochu zaostávajú za ospevovanou konkurenciou, no to by sa malo už v blízkej budúcnosti zmeniť. Čínsky výrobca nadviazal partnerstvo so švédskym výrobcom profesionálnej foto techniky Hasselblad.

Naznačuje to YouTuber Dave2D, ktorý sa dostal k prototypu nadchádzajúceho smartfónu OnePlus 9 Pro. V oblasti jeho štyroch zadných fotoaparátov môžeme jasne vidieť logo švédskej značky Hasselblad.

OnePlus sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou vydá podobnou cestou ako Huawei, ale aj Sony, Vivo či Nokia. Huawei sa teší dlhoročnému partnerstvu so spoločnosťou Leica, fotoaparáty vybraných zariadení z dielne Nokie, Vivo a Sony sa zase pýšia značkou Zeiss.

Najmä v prípade Huawei ide o hodnotnú spoluprácu, keďže sa jeho vlajkové smartfóny pravidelne ocitajú na popredných priečkach rebríčkov, ktoré hodnotia kvalitu mobilných fotoaparátov.

Huawei Mste 40 Pro s fotoaparátmi Leica

Či OnePlus 9 Pro naozaj očarí špičkovými fotoaparátmi zatiaľ môžeme len hádať. Súčasný generálny riaditeľ OnePlus Pete Lau však v diskusii na sociálnej sieti Weibo prednedávnom prezradil, že sa v spoločnosti v rámci výskumu a vývoja sústredia práve na zlepšenie kvality fotoaparátov.

Ťažko povedať, či Hasselblad prepožičia OnePlus len značku a pripraví k tomu pár farebných filtrov, alebo sa jeho inžinieri aj skutočne podieľajú na vývoji mobilných fotoaparátov po technickej stránke.

OnePlus 9 plus Hasselblad

Jedno je ale isté. OnePlus 9 Pro určite nebude obsahovať stredoformátový snímač obrazu, akými disponujú profi fotoaparáty Hasselblad.

TIP REDAKCIE
DuckDuckGo má nový nástroj: Zabráni špehovaniu v Android zariadeniach
oneplus 9
Foto: Dave2D/YouTube

Na zadnej strane by sa však mohli nachádzať dva väčšie obrazové snímače pre hlavný a ultra široký fotoaparát. Okrem nich by mohla zostava obsahovať aj makro kameru a 3D senzor hĺbky, poprípade senzor s optickým priblížením obrazu. O presné a rýchle zaostrovanie sa bude starať laser.

Ďalej môžeme počítať so zakriveným 120 Hz OLED displejom s rozlíšením 1440p, čipsetom Snapdragon 888, 12 GB RAM v najvyššej konfigurácii a 256 GB úložiskom. Všetko pod správou operačného systému Android 11.

Značka Hasselblad zrejme osedlá len Pro verziu smartfónu. Skromnejší OnePlus 9 túto výsadu mať nebude.

oneplus 9 Pro
OnePlus 9 a 9 Pro. Foto: Dave2D/YouTube

Ak sa zatiaľ neoficiálne informácie potvrdia, Hasselblad nevkročí do mobilných vôd po prvýkrát. Možno si spomínate na príslušenstvo Hasselblad True Zoom, ktoré sa pripájalo k smartfónom Motorola.

Motorola priniesla na trh 4 generácie zariadení kompatibilných s doplnkami Moto Mod. Posledným bol smartfón Moto Z4. Nadšenie z výhod modularity časom opadlo a Motorola od roku 2019 v rozvoji príslušenstva nepokračovala.

Smartfónu OnePlus 9 Pro by perfektný fotoaparát istotne pristal. Spolupráca so švédskou legendou sa o to, snáď, postará.

Pre zaujímavosť, fotoaparáty značky Hasselblad používa napríklad NASA, s misiou Apollo sa dostali až na Mesiac (1969). Špeciálne upraveným modelom Hasselblad 500EL fotografoval počas prechádzok na povrchu Mesiaca Neil Armstrong.

 

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať