Huawei sa topí v problémoch: Výrobu smartfónov má zredukovať až o polovicu

Ide to dolu vodou.

S Huawei je to od nástupu sankcií zo strany Spojených štátov amerických stále horšie a horšie. Čínsky gigant bol doslova donútený spraviť mnoho ústupkov, ktorým bol napríklad predaj vlastnej podznačky Honor. Teraz však prichádza s ďalším a týka sa jeho vlastných smartfónov.

Ako píše publikácia Android Authority, vyzerá to, že 2021 bude pre Huawei suverénne najhorším rokom vôbec. Spoločnosť údajne informovala svojich dodávateľov, že má tento rok v pláne objednať komponenty len pre 70 až 80 miliónov smartfónov, čo je o až 60 % menej než v roku 2020, kedy firma expedovala takmer 190 miliónov smartfónov.

Niektorí dodávatelia dokonca očakávajú, že si výrobca nakoniec objedná komponenty len pre 50 miliónov zariadení, teda o 20 až 30 miliónov menej, než stojí v aktuálnom pláne.

Huawei

Huawei to má nahnuté

Nanešťastie pre Huawei, nevyzerá to, že by sa mala situácia v blízkej budúcnosti zlepšiť. Výrobca najskôr prišiel o služby Google, potom začal prichádzať o vrchné priečky v rebríčkoch. S obmenou prezidenta Spojených štátov amerických preňho síce vzniklo ako-také svetielko nádeje, no aj to bolo veľmi rýchlo uhasené strohým prehlásením novej ministerky obchodu.

Generálny riaditeľ spoločnosti, Ren Zhengfei, nedávno dokonca vyjadril svoju požiadavku porozprávať sa s prezidentom USA ohľadom sankcií. Žiada, aby boli Spojené štáty americké otvorenejšie nielen voči Huawei, ale aj iným čínskym spoločnostiam. Ani to však zrejme nezaberá.

Odhliadnuc od strastí, ktorými si výrobca prechádza, sa tento rok môžeme tešiť aspoň na zopár skvelých smartfónov. Už čoskoro by sa nám mal ukázať rad Huawei P50 a taktiež nový skladací smartfón v podobe Mate X2, ktorý by sa nám mal ukázať už budúci týždeň.