huawei P50

Huawei P50 Pro dostane nové fotoaparáty a prepracovanejší dizajn

Premiéra sa odohrá koncom marca.

O pripravovaných vlajkových smartfónoch Huawei P50 je v poslednej dobe akosi ticho. Do ich oficiálneho predstavenia zostáva ešte približne 5 týždňov, vrece s „uniknutými“ informáciami sa už ale začína trhať.

Huawei P50 úplnou záhadou nie je. Pár podrobností už stihli zverejniť známi informátori, napríklad ten s prezývkou Teme. Podľa neho budú mať zariadenia P50 Pro a P50 Pro+ (OLED) obrazovky so 6,6″ – 6,7″ palcovou uhlopriečkou a 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Zdroj hovorí o vysoko kvalitnom displeji so zakrivením po všetkých štyroch stranách. Spomína tiež výkonné stereo reproduktory, 4200/4300 mAh batérie, 66W drôtové a 50W bezdrôtové nabíjanie, procesor Kirin 9000 alebo Android 11 s UI EMUI 11.

Za pozornosť stojí zmienka o úplne novom systéme 4 kamier s podpisom spoločnosti Leica a štíhlejšej konštrukcii, ktorá by mala byť vyhotovená aj z keramiky a skla. Predný fotoaparát výrobca umiestni do malého otvoru v obrazovke.

Tieto aspekty potvrdzuje ďalší zdroj, o ktorom informuje web gizmochina.com. Uvádza, že môžeme očakávať výrazné zlepšenie vzhľadu a celkovej estetiky zariadenia. Rovnako spomína novú generáciu „super obrazového systému“ a značku Leica.

huawei P50
Takto nejak by mohol vyzerať Huawei P50 Pro podľa návrhu tvorcov z holandského webu letsgodigital.org.

Vzhľadom na skúsenosti z posledných rokov sa tak trochu očakáva, že nová vlajková loď od Huawei posunie mobilnú fotografiu opäť o kúsok ďalej. Zdá sa, že sa na to môžeme spoľahnúť.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Koncom marca, pravdepodobne 26. deň v mesiaci, výrobca odprezentuje tri smartfóny. Štandardný P50 (náhrada za verziu Lite), lepší P50 Pro a najlepší P50 Pro+. Záujemcovia z našich končín by sa mali pripraviť na to, že novinky môžu byť na našom trhu dostupné neskôr. Predaj najskôr odštartuje na domácom trhu v Číne.

Prehľad cien Huawei P40 Pro

Okrem toho netreba zabúdať na obmedzenia americkej vlády, ktoré výrobcovi Huawei zahatali cestu k výkonným čipsetom Kirin 9000. Trhová dostupnosť tak môže byť, teoreticky, limitovaná.

U nás sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou predávať len jeden, poprípade dva smartfóny z nového radu P50. Vlani výrobca predstavil smartfón Mate 40 Pro a Mate 40 Pro+. Na Slovensku však predáva len prvý menovaný model. Len pre istotu dodáme, že ani Huawei P50 Pro nebude vybavený aplikáciami a službami od Google.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať