Huawei

Huawei žaluje úrad v USA: Vraj nie je hrozbou pre národnú bezpečnosť

Gigant je odhodlaný bojovať.

Ďalšia žaloba je na svete. Tentokrát sa ozýva čínsky výrobca Huawei, ktorému sa nepáči jeho pozícia na zozname hrozieb pre národnú bezpečnosť, ktorý spravuje Federálna komisia pre komunikáciu (FCC).

Výrobca sa na čiernej listine umiestnil ešte v máji roku 2019. Odvtedy stratil právo na získavanie softvérovej podpory i kľúčových komponentov od amerických firiem. To, pochopiteľne, spoločnosť vážne zranilo, čo možno vidieť aj na jej výsledkoch za uplynulý rok.

Malé svetielko nádeje vzkrslo pri obmene prezidenta Spojených štátov amerických. Čerstvo zvolená ministerka obchodu ho však veľmi rýchlo uhasila prehlásením, podľa ktorého nevidí dôvod, prečo by Huawei spolu s niekoľkými ďalšími čínskymi spoločnosťami nemal ostať na predmetnom zozname.

Nedávno sa do situácie vložil aj šéf spoločnosti, Ren Zhengfei. Okrem iného prezradil, že by sa ohľadom sankcií rád porozprával s novým prezidentom USA.

Huawei
Huawei

FCC podľa Huawei nemá “žiadne pádne dôkazy”

Po novom sa vážnosť situácie ešte väčšmi prehlbuje. Gigant je odhodlaný bojovať s obvineniami, ktoré ho označujú za hrozbu pre národnú bezpečnosť. Zvolil asi jedinú efektívnu možnosť – žalobu na adresu FCC. Konkrétne označil konanie agentúry za rozmarné a stojí si za názorom, že FCC nemá k dispozícii žiadne pádne dôkazy, upozornil server Android Community.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET

“Prešetrovanie môže mať potenciálny dopad na finančné záujmy telekomunikačného priemyslu ako celku, vrátane výrobcov, konečných spotrebiteľov a poskytovateľov služieb v širokej škále priemyselných odvetví, ako sú internet, mobilné telefóny, pevné linky a podobne,” prehlásil Huawei.

Huawei o sebe tvrdí, že nie je hrozbou pre národnú bezpečnosť, resp. že nespolupracuje s čínskou vládou. Či však na podobný názor neskôr premostí aj protistrana je otázne.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať