Huawei

Zlé správy pre Huawei: Sankcie počas Bidenovej vlády zrejme neodídu

“Nie je dôvod.”

Zdá sa, že svetielko nádeje, ktoré pre Huawei vzplanulo po obmene prezidenta Spojených štátov amerických, pomaly vyhasína. Bidenom zvolená ministerka obchodu, Gina Raimondo, pre Bloomberg prehlásila, že “nevidí dôvod”, prečo by Huawei a iné čínske spoločnosti nemali ostať na čiernej listine. Na novinku upozornil server Android Authority.

“Rozumiem, že spoločnosti sú umiestnené na čiernu listinu z toho dôvodu, že predstavujú riziko pre národnú bezpečnosť USA či záujmy zahraničnej politiky. Momentálne nemám dôvod veriť tomu, že organizácie, ktoré sa na listine nachádzajú, by tam nemali byť. Ak sa však potvrdí opak, budem sa tešiť na brífing, počas ktorého sa zameriame na tieto organizácie či iné záležitosti,” tvrdí Raimondo.

Na toto stanovisko reagoval aj čínsky minister zahraničných vecí, pochopiteľne, silným odporom: “Žiadame, aby ste skončili s utláčaním čínskych spoločností.”

Huawei

S Huawei to nevyzerá ružovo

Huawei teda čakajú krušné chvíle. Zisky či popularita spoločnosti stále klesá, na konci minulého roka bola dokonca nútená odpredať svoju dcérsku značku Honor. V štvrtom kvartáli 2020 dokonca zaznamenala až 41-percentný medziročný prepad a tým pádom stratila svoje miesto v prvej päťke najväčších výrobcov smartfónov na svete.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Najnovšie udalosti žiaľ naznačujú, že táto situácia sa, aspoň v blízkej budúcnosti, nehodlá zlepšiť. Skôr naopak.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať