Xiaomi má pracovať na vlastnom elektromobile: Projekt vedie zakladateľ firmy Lei Jun

Xiaomi chce vstúpiť do nového segmentu.

Čínske technologické spoločnosti známe hlavne vďaka ich smartfónom sa čoraz viac začínajú zaujímať o automobilový trh. Medzi záujemcov okrem Huawei, ktorý má čoskoro začať vyrábať súčiastky patrí aj Xiaomi. Ten má v pláne vyrobiť vlastný elektromobil.

Vyplýva to z informácií servera iFengNews, ktorému to potvrdilo niekoľko zdrojov. Čínsky gigant má momentálne plánovať výrobu vlastného elektromobilu. Ísť pritom nemá len o „jednorazovku“ ale o strategické rozhodnutie. Bližšie informácie a plány spoločnosti momentálne nie sú jasné.

Zdroje blízke Xiaomi však mali podotknúť, že zatiaľ nič nie je rozhodnuté a plány sa tak môžu meniť. Projekt má viesť samotný zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Lei Jun.

Xiaomi
Xiaomi plánuje výrobu vlastného elektromobilu.

Šéf Xiaomi a Elon Musk

Lei Jun sa s myšlienkou elektromobilov zaoberá pomerne dlho. Ešte v roku 2013 sa stretol s Elonom Muskom, šéfom americkej Tesly. Diverzifikácia portfólia firmy by prišla v perfektnom čase. Trh so smartfónmi začína stagnovať, pravdepodobne preto chce vstúpiť na trh, ktorý len začína rásť.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Telekom ukázal vianočnú ponuku na rok 2021. Toto všetko môžete získať!

Xiaomi sa k budúcim plánom nateraz odmieta vyjadriť, preto tieto informácie nemožno s úplnou istotou potvrdiť. Viac o plánoch obľúbeného výrobcu elektroniky sa však určite dozvieme už čoskoro.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať