pribehy

TikTok má problém už aj v Európe, údajne porušuje zákon o ochrane osobných údajov

To ale nie je všetko.

Populárna platforma TikTok si zrejme len tak skoro nevydýchne. Len krátko na to, ako si na ňu zasadli Spojené štáty americké, vzniká ďalší problém. Tentokrát však na pôde Európy.

Po novom sa na službu zamerala európska organizácia The European Consumer Organization (BEUC). Konkrétne obviňuje platformu z porušovania zákona o ochrane osobných údajov a vystavovania mladistvých užívateľov nevhodnému obsahu, informuje server Gizchina.

TikTok vraj “masívne” porušuje práva svojich užívateľov

“Len v priebehu niekoľkých rokov sa z TikToku stala jedna z najobľúbenejších aplikácií s miliónmi užívateľov naprieč celou Európou. TikTok však zrádza svojich užívateľom tým že masívne porušuje ich práva. Odhalili sme celý rad porušení práv na ochranu spotrebiteľa, čo je dôvod, prečo sme na TikTok podali sťažnosť,” prehlásila Monique Goyens, riaditeľka BEUC.

TikTok
Foto: Pixabay

“Deti milujú TikTok, no spoločnosť zlyháva v ich ochrane. Nechceme, aby boli naši najmladší vystavovaní všadeprítomnej skrytej reklame a nevedomky premenení na billboardy, keď jediné, o čo im ide, je zábava.”

Riaditeľka BEUC ďalej dodáva, že spolu s ďalšími organizáciami apeluje na rýchle konanie kompetentných úradov. “Musia jednať okamžite, aby zaistili, že TikTok je miesto, kde si užívatelia, predovšetkým deti, môžu užívať zábavu bez toho, aby boli pripravení o svoje práva.”

Služba sa dnes rozhodne nemá na čo sťažovať. Aktuálne patrí medzi najpopulárnejšie a najvýnosnejšie aplikácie na svete, a to aj napriek tomu, že sa v minulosti zaplietla do nejednej kontroverzie.

TIP REDAKCIE
mBank predstavila virtuálnu eKartu, poslúži pri nakupovaní cez internet
Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať