Huawei

Šéf Huawei: Chcel by som sa porozprávať s prezidentom USA!

iPhone 12 označil za najlepší smartfón na svete.

CEO Huawei, Ren Zhengfei, sa prvýkrát od nastúpenia nového prezidenta Spojených štátov amerických do úradu vyjadril k sankciám, ktoré boli na adresu spoločnosti uvalené ešte za Trumpovej vlády, resp. v máji roku 2019.

Konkrétne žiada, aby si USA vybudovali otvorenejší vzťah k čínskym firmám, pochopiteľne, vrátane Huawei, píše Android Authority. “Naša spoločnosť nemá energiu na to, aby bola zahrnutá do týchto politických šarvátok. Chceme vyrábať dobré produkty. Veríme, že vláda Spojených štátov amerických môže zaviesť otvorenejšiu politiku, ktorá by podporila americké spoločnosti i rozvoj americkej ekonomiky,” povedal Zhengfei pre South China Morning Post.

Ďalej poznamenal, že by uvítal telefonát od prezidenta Spojených štátov amerických, počas ktorého by sa mohli prediskutovať predmetné sankcie. Nanešťastie pre Huawei, nedávne prehlásenie ministerky obchodu, Giny Raimondo, naznačuje, že obmedzenia zrejme tak skoro neodídu. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v samostatnom článku.

Huawei

CEO Huawei sa vyjadril aj na adresu svojich smartfónov a 5G technológie

CEO spoločnosti tvrdí, že je ochotný zdieľať svoje zdroje s americkými spoločnosťami. “Už predtým sme povedali, že naša 5G technológia môže byť ako celok prepísaná. To zahŕňa nielen právo na vývoj, ale aj na prístup k zdrojovým kódom a programom. Ak Spojené štáty americké potrebujú našu technológiu, môžeme im ju previesť. Naše slová sú úprimné, no zatiaľ s nami ohľadom tejto záležitosti nerokovala žiadna spoločnosť.”

Vyjadril sa dokonca aj k nedávnym špekuláciám, podľa ktorých mal Huawei v pláne predať svoje prémiové rady smartfónov P a Mate. Jeho stanovisko bolo veľmi stručné, a to že Huawei “nikdy nepredá” svoj biznis so smartfónmi.

iPhone 12 označil za najlepší smartfón na svete

Nakoniec venoval niekoľko slov aj najnovšiemu radu smartfónov od Apple. Konkrétne označil iPhone 12 za najlepší smartfón na svete, čo nie je až tak prekvapujúca novinka. CEO Huawei je známy pre svoju obľubu produktov od Apple, pričom niektoré z nich aj pravidelne používa.

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?

Zhengei aj napriek stále pretrvávajúcim sankciám zanecháva chladnú hlavu a optimistický pohľad na vec. Očakáva, že spoločnosti sa tento rok podarí vyrovnať pokles v príjmoch.