Huawei Mate X2 spoznáme tento mesiac, ohybný displej čaká zmena

Nová skladačka od Huawei.

Huawei napriek sankciám americkej vlády a špekuláciám o jeho odchode z vlajkového mobilného biznisu neprestáva vyvíjať nové typy zariadení. Najbližšie uvidíme ďalšiu generáciu skladacieho smartfónu Mate X2.

Huawei Mate X2 bude oficiálne predstavený 22. februára, informuje Engadget. Na základe sprievodného obrázka môžeme usúdiť, že jeho ohybná obrazovka prejde zmenou. Po novom sa bude sklápať smerom dovnútra, čiže opačne, ako pri verzii Mate Xs.

mate X2
Foto: Richard Lai/Twitter

Čo všetko mobilná novinka ponúkne, nie je oficiálne známe. S ľahkosťou sa dajú predpovedať vlajkové parametre, výkonné fotoaparáty, vyššia váha celého kolosu, ako aj cena, ktorá rozhodne nebude nízka.

Pripomenieme, že Huawei Mate Xs sa u nás začal predávať za maloobchodných odporúčaných 2499 eur.

Keďže má Huawei obmedzené zásoby výkonných čipsetov vlajkovej triedy, Mate X2 sa na všetky významnejšie trhy dostať nemusí. Hoci sa takýto typ zariadení nepredáva na kvantá, je možné, že jeho dostupnosť bude obmedzená len na domáci čínsky trh, kde má Huawei silné postavenie.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!

Pre zástancov konvenčných riešení Huawei pripravuje high-end smartfón P50 Pro, ktorý by sme mali spoznať niekedy v priebehu marca.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať