apple watch

Apple môže v budúcnosti zmenšiť telo Apple Watch, no súčasne zväčšiť batériu

Značné vylepšenia nás zrejme čakajú aj tento rok.

Zásadných vylepšení sa v rámci Apple Watch dočkáme aj tento rok. Apple totiž pri nadchádzajúcej generácii plánuje zmenšiť telo hodiniek a zároveň navýšiť kapacitu ich batérie. Naznačuje to nový patent, ktorý si spoločnosť podala na patentovom úrade v Spojených štátoch amerických (USPTO).

Patent, na ktorý upozornila publikácia PhoneArena, opisuje spôsob, ako takéhoto vylepšenia docieliť. Apple má pri nových hodinkách odstrániť samostatné zariadenie, ktoré sa stará o haptickú odozvu, čo ušetrí kopu miesta. Túto úlohu by podľa aktuálnych plánov mala plniť batéria prichytená k displeju. Okrem nej má zariadenie obsahovať aj magnet a cievku.

Patent spoločnosti Apple (Apple Watch)
Ilustrácia z patentu spoločnosti Apple (Zdroj: PhoneArena)

Apple taktiež popisuje nový trend, ktorým je postupné zmenšovanie elektronických zariadení. Užívatelia sú už dlhé roky zvyknutí na tlačidlá, prostredníctvom ktorých komunikujú so zariadením, resp. zadávajú vstupy. Čím sú však zariadenia menšie, tým ponúkajú menej miesta, čo vedie k odstráneniu mechanických tlačidiel. Výrobcovia sa tak musia obrátiť na alternatívy, ako napríklad dotykové senzory. Tým však dosť často chýba podpora pre haptickú odozvu, ktorá by užívateľa informovala o tom, či bol vstup úspešný alebo nie.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!

Apple Watch budú menšie, no vydržia dlhšie

V poradí už siedma generácia Apple Watch by týmto problémom trpieť nemala, nakoľko sa o odozvu bude starať batéria. Skvelou správou je, že zatiaľ čo odstránenie vibračného motorčeka umožní spoločnosti zmenšiť telo hodiniek, rovnako umožní aj implementáciu väčšej batérie. Inými slovami, Apple Watch Series 7 budú menšie, no vydržia dlhšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať