Bitcoin neustále rastie a prekonáva rekordy: Preletel cez 50 a okamžite atakoval 60 tisícovú hranicu

Bitcoin nespomaľuje. Práve naopak, rastie raketovým tempom.

Aktuálny záujem o kryptomeny je obrovský, čo sa prejavuje aj na cene. Bitcoin, ktorý sa len minulý júl dostal cez hranicu 10 000 dolárov minulý týždeň presvišťal cez hranicu 50 000 dolárov. Ani tá ho však nezabrzdila a rastie tak aj ďalej. Cez víkend sa dokonca priblížil k hranici 60 000 dolárov.

Okrem rekordnej ceny za 1 bitcoin však padajú aj ďalšie rekordy. Celková hodnota trhu tejto kryptomeny totiž vôbec prvýkrát prekročila hodnotu jedného bilióna dolárov. Virtuálna mena je tak hodnotnejšia ako spoločnosti Samsung, Visa, Alibaba, Facebook či dokonca Tesla.

Bitcoin po stagnácii, ktorú prežil začiatkom roka naberá na sile. Do virtuálnej mince investuje neustále viac a viac subjektov, a to vrátane tých najväčších. Tesla Elona Muska si napríklad nakúpila kryptomenu v cene 1,5 miliardy dolárov, pridávajú sa však aj ďalší investori z Wall Street.

Bitcoin
FOTO maxpixel.freegreatpicture.com

Bitcoin nechceli, teraz doň investujú

Do kryptomeny tak investujú aj tí ľudia, ktorí ho pred štyrmi rokmi zhadzovali a varovali pred investovaním. Jednou takou spoločnosťou je aj Morgan Stanley, ktorá priznala, že kryptomenu zaradila do svojho investičného portfólia.

TIP REDAKCIE
Francúzi modernizujú: Na orbitu vyslali najmodernejšiu vojenskú družicu

O Bitcoin javia záujem aj bežní ľudia, ktorí si ho nakupujú za vidinou zhodnotenia svojich úspor. Čo platí pri každej investícii, platí pri investovaní do kryptomien dvakrát. Investujte len tie peniaze, ktoré by vám v prípade prepadu trhu nechýbali. Ak by ste chceli vedieť ako si ho môžete kúpiť bez skrytých poplatkov a ešte získať časť navyše, prečítajte si náš krátky návod.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať