Špičkový smartfón aj praktická pomôcka: Prvý skladací iPhone má podporovať Apple Pencil

Do práce i do školy.

Apple sa poctivo pripravuje na predstavenie svojho vôbec prvého skladacieho smartfónu. Aktuálne má byť proces v štádiu testovania ohybných displejov, a to ako vertikálnych, tak i horizontálnych.

Výrobca si dáva na svojom chystanom zariadení skutočne záležať, preto sa nijak neponáhľa. Kedy by mohlo debutovať? Údajne o dva roky.

Čo vieme, sú parametre displeja, ktorý skladací iPhone ponúkne. Posledné informácie tvrdili, že Apple vyvinul dva prototypy zariadenia – jeden na štýl Galaxy Z Flip a jeden na štýl Galaxy Z Fold. Vtedy mal byť výrobca viac naklonený k prvej možnosti, resp. k vyklápačke.

iPhone s podporou pre Apple Pencil?

Nové zistenia nám však hovoria niečo iné. Ako píše server PhoneArena, podľa analytickej spoločnosti Omdia má byť skladací iPhone vybavený 7,3 až 7,6-palcovým displejom, čo znamená, že pôjde o akéhosi hybrida medzi smartfónom a tabletom. Ešte prekvapujúcejšia je však novinka, že tento displej má disponovať podporou pre inteligentné pero Apple Pencil. To aktuálne nie je kompatibilné so žiadnym iPhonom.

Smartfón tak podľa všetkého nebude len špičkovým smartfónom, pre ktoré je Apple známy, ale aj šikovnou pomôckou vhodnou do pracovného i školského prostredia. Zatiaľ však nič nebolo oficiálne potvrdené.

Skladací iPhone sa nám môže ukázať v roku 2023, čo korešponduje s predpoveďou, podľa ktorej má do roku 2025 disponovať skladacím zariadením každý jeden veľký výrobca.

Keďže je všetko len predmetom predpovedí analytikov, nie je vylúčené, že sa Apple skutočne nakoniec rozhodne pre iPhone v štýle Galaxy Z Flip. Uvažovať mal nad mnohými veľkostnými verziami, pričom jedna z nich sa vraj v rozloženom stave rovnala novému iPhone 12 Pro Max.

Porovnajte si ceny aktuálneho iPhone 12 Pro Max u slovenských predajcov: