Intel sa nás zúfalo snaží presvedčiť, že ich procesory sú lepšie než Apple M1

Intel ohýba pravdu tak, ako mu to vyhovuje.

Intel rieši vážny problém. Na poli s procesormi ho výrazne prekonáva nielen konkurenčné AMD, ale po novom aj Apple, ktorý s novým procesorom Apple M1 nastavil latku poriadne vysoko. Prvenstvo amerického giganta na poli s polovodičmi sa tak otriasa v základoch.

Keď Apple predstavil čip Apple M1, neprekvapil len bežných spotrebiteľov, ale aj veľké spoločnosti. Vyplýva to z reakcií, ktoré sa pomaly ale isto šíria naprieč technologickým svetom. Spoločnosť si porážku nechce pripustiť, a tak do sveta vypúšťa rôzne benchmarky, ktoré majú hovoriť o tom, že jeho procesory sú stále lepšie.

V rámci snahy poučiť ľudí, že Intel je stále najlepší sa spoločnosť rozhodla technologickým redakciám zaslať benchmarky, ktoré to mali tvrdiť. Nebolo však všetko tak, ako firma mienila. Redaktori totiž vo výsledkoch našli mnohé medzery a polopravdy, ktoré sa rozhodli opraviť. To Intelu, samozrejme, nijak nepomohlo.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!
Intel bojuje proti Apple M1.
Apple M1 neohúril len ľudí, ale aj veľké spoločnosti.

Intel ohýba benchmarky

Apple M1 pri polovici herných titulov dosiahol 0 bodov. Nie preto, že by si s nimi neporadil ale preto, lebo verzia pre M1 jednoducho neexistuje. Rovnako úsmevne pôsobí aj použitie balíčka programov AI od Topaz Labs, ktoré sú vyvíjané práve pre Intel. Takéto benchmarky tak skôr pôsobia viac úsmevne, než výpovedne, zhodujú sa redakcie po celom svete.

Rovnako zvláštne tak pôsobí porovnávanie výkonu s MacBook Pro, no pri výdrži batérie už americký gigant schválne siahol po lacnejšom MacBook Air s menším akumulátorom.

Nové procesory však na druhú stranu vôbec nepatria do koša. Práve naopak. V mnohých úlohách sú lepšie než konkurenčné riešenia. Je však škoda, že tak veľká spoločnosť, akou Intel je, rieši konkurenčný boj takýmto spôsobom.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať