Samsung One UI 3.0 má malý problém: Prestali fungovať štatistiky využitia batérie (+ ako to opraviť)

Samsung začal koncom roka aktualizovať svoje najnovšie zariadenia na najnovšiu verziu Android 11, s ktorou je spojené aj používateľské rozhranie One UI 3.0.

Samsung začal koncom roka aktualizovať svoje najnovšie zariadenia na najnovšiu verziu Android 11, s ktorou je spojené aj používateľské rozhranie One UI 3.0. Vyzerá to tak, že v aktualizácii sa nachádza aj malinká chyba.

Softvérovú chybu si všimli redaktori z GalaxyClub. Týka sa zobrazovania štatistík z využitia batérie, resp. ich nedostupnosť. K zaseknutiu malo dôjsť úderom nového roka. Ovplyvnených je niekoľko zariadení bežiacich na Android 11One UI 3.0 ako napríklad Galaxy S20 či Note20.

Moderné smartfóny svojim používateľom umožňujú nazrieť do štatistík vyplývajúcich z využívania batérie, vďaka čomu majú lepší prehľad o tom, čo spotrebováva najviac energie a čo je naopak úsporné.

Chýbajúce štatistiky
Chýbajúce štatistiky

Práve tento prehľad na Galaxy zariadeniach chýba. Zobrazuje sa len tá najzákladnejšia informácia o tom, koľko % batérie ostáva a ako dlho vám telefón vydrží zapnutý. Momentálne nie je jasné, čo spôsobilo tento kuriózny problém, no dobrou správou je, že k nemu máme riešenie.

Ako opraviť zobrazovanie štatistík

  • Otvorte na telefóne nastavenia a zamierte do menu „Aplikácie
  • Keď máte toto menu otvorené, kliknite na malú ikonku pri texte „Vaše aplikácie“. Je umiestnená v rovnakej úrovni ako bodky.
Ťuknite na malú ikonku pri “Vaše aplikácie”
Povoľte zobrazenie systémových aplikácií
  • Ťuknite na posuvník vedľa „Zobraziť systémové aplikácie“ a ťuknite na OK
  • Medzi aplikáciami vyhľadajte „Samsung Device Health Manager Service“ a ťuknite na ňu
Ťuknite na “Úložisko”
Následne ťuknite na “Vymazať údaje”
  • V tomto menu ťuknite na „Úložisko
  • Vľavo dole kliknite na „Vymazať údaje“ a voľbu potvrďte tlačidlom OK
  • Hotovo, telefón by mal opäť začať zbierať informácie o využití batérie.

Na našom redakčnom Galaxy S20 Ultra tento postup zabral hneď ako sme ho skúsili. Ak vám štatistiky o batérii chýbali, veríme, že zaberie aj vám. Určite nám však dajte vedieť v diskusii nižšie, či sa vám podobná chyba prejavila tiež.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať