Samsung oficiálne uvádza Android 11 s One UI 3.0: Takéto zmeny môžete čakať!

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila oficiálne vydanie najnovšej aktualizácie používateľského rozhrania One UI 3 pre vybrané zariadenia Galaxy.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila oficiálne vydanie najnovšej aktualizácie používateľského rozhrania One UI 3 pre vybrané zariadenia Galaxy, ktorá prináša nový atraktívny dizajn, vylepšené každodenné funkcie a veľké možnosti prispôsobenia požiadavkám užívateľov.

Upgrade bude k dispozícii spolu s operačným systémom Android 11 ako súčasť plnenia záväzku spoločnosti Samsung poskytovať zákazníkom čo najrýchlejšie najnovšie inovácie a podporovať tri generácie upgradov operačných systémov (OS) pre milióny zariadení.

Po upgrade v rámci programu prednostného prístupu k novým verziám sa One UI 3 začne od dnes zavádzať v Kórei, USA a na väčšine európskych trhov na zariadeniach radu Galaxy S20 (Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra). V nasledujúcich týždňoch bude postupne k dispozícii v ďalších regiónoch a na viacerých zariadeniach, vrátane radu Galaxy Note20, Z Fold2, Z Flip, Note10, Fold a S10. Na zariadeniach Galaxy A bude upgrade k dispozícii v prvej polovici roka 2021.

One UI 3.0: Nový, prepracovaný dizajn

Vylepšenie dizajnu v One UI 3 prináša ešte väčšiu jednoduchosť a eleganciu pri používaní tohto rozhrania, ktoré si užívatelia Galaxy veľmi obľúbili.

V rámci rozhrania boli vizuálne vylepšené funkcie, ktoré najčastejšie spúšťate a používate – napríklad domovská obrazovka, obrazovka uzamknutia, oznámenia a Rýchly panel, s cieľom zvýrazniť dôležité informácie. Nové vizuálne efekty, napríklad zatmenie / rozmazanie pre notifikácie, vám pomôžu rýchlo sa sústrediť na to, čo je najdôležitejšie. Prepracované widgety zase pomáhajú udržiavať usporiadaný, čistý a štýlový vzhľad vašej domovskej obrazovky.

One UI 3 sa nelíši iba vzhľadom, ale prináša aj iné pocity pri používaní. Plynulejšie pohybové efekty a animácie v kombinácii s prirodzenou hmatovou odozvou pôsobia pri navigácii a používaní smartfónu oveľa príjemnejšie. Prechod medzi zariadeniami prebieha prirodzenejšie, pretože One UI poskytuje unikátne ucelené prostredie v širšom ekosystéme Galaxy vďaka podpore nových funkcií, ktoré sú ľahko dostupné naprieč zariadeniami.

Nové funkcie One UI 3.0 budú postupne podporované na ďalších zariadeniach.

One UI 3.0: Vylepšené každodenné funkcie

Rozhranie One UI 3 bolo navrhnuté s ohľadom na maximálne zjednodušenie každodenného používania. Prepracované widgety obrazovky uzamknutia vám pomôžu ovládať prehrávanie hudby a zobrazovať dôležité informácie, napríklad udalosti v kalendári alebo rutinné činnosti bez toho, aby ste museli zariadenie odomykať. Sledovanie správ a konverzácií je intuitívnejšie – oznámenia aplikácie pre zasielanie správ sú zoskupené vpredu a uprostred, takže ich môžete rýchlo čítať a reagovať na ne. Rozšírenie videohovoru na celú obrazovku vytvára pri komunikácii s ľuďmi, na ktorých vám najviac záleží, pocit, že ste im oveľa bližšie.

S One UI 3 je fotoaparát vo vašom zariadení ešte výkonnejší. Vylepšené funkcie zoomu s podporou umelej inteligencie, automatického zaostrovania a automatickej expozície pomáhajú robiť perfektné snímky. Triediace kategórie v Galérii vám navyše pomôžu rýchlo nájsť požadované fotografie.

Keď si prezeráte určitú fotografiu a prejdete prstom po obrazovke nahor, zobrazí sa vám súvisiaca skupina fotografií. Aby ste mali istotu, že sa žiadna z týchto spomienok nestratí, môžete svoje upravené fotografie kedykoľvek vrátiť do pôvodného stavu, a to aj po ich uložení.

One UI 3.0: Rozšírené možnosti prispôsobenia

Chceme, aby si užívatelia mohli voľne prispôsobiť používateľské rozhranie podľa svojich preferencií. Napríklad ak často zapínate tmavý režim alebo zdieľate svoj mobilný hotspot, pomocou nových možností prispôsobenia Rýchleho panela to teraz môžete robiť jednoduchým prejdením a kliknutím prstom.

Môžete tiež zdieľať obrázky, videá alebo dokumenty oveľa jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Na zoznam pre zdieľanie obsahu si môžete ľahko „pripnúť“ vaše najčastejšie používané destinácie pre zdieľanie, napríklad kontakt, aplikáciu pre zasielanie správ alebo e-mail. Okrem toho vám One UI umožňuje udržiavať rôzne profily pre váš pracovný a súkromný život, čo obmedzuje riziko, že by ste niečo nechtiac poslali nesprávnej osobe.

Vylepšenia Rýchleho panelu medzi verziami One UI 2 (vľavo) a One UI 3 (vpravo).

Pre ďalšie prispôsobenie užívateľského prostredia môžete umiestniť widgety na domovskú obrazovku a upraviť transparentnosť tak, aby lepšie ladili s vašou tapetou, alebo zmeniť dizajn a farbu hodín zobrazovaných pri vypnutom telefóne (Always On Display) alebo na obrazovke uzamknutia. Pre väčšiu personalizáciu môžete dokonca pridať na obrazovku prichádzajúcich / odchádzajúcich hovorov nejaké video.

Rozhranie One UI 3 bolo vytvorené s ohľadom na užívateľov, vrátane nových aplikácií pre digitálnu pohodu, ktoré vám pomôžu identifikovať a zlepšiť vaše digitálne zvyklosti. Môžete si rýchlo pozrieť súvisiace informácie, napríklad týždenné zmeny v čase strávenom prehliadaním displeja alebo využitie za jazdy, aby ste si mohli urobiť dobrú predstavu, ako a kedy používate vaše zariadenie Galaxy.

Spoločnosť Samsung pokračuje vo vývoji užívateľského prostredia Galaxy a plánuje ďalšie aktualizácie One UI spolu s uvedením nového vlajkového modelu začiatkom roka 2021.