Huawei Mate 50 ponúkne revolučný výkon, poženie ho čipset vyrobený 3 nm procesom

Huawei plánuje tento rok posunúť latku ešte vyššie. Nadchádzajúce modely z radu Huawei Mate 50 totižto bude obývať čipset Kirin 9010 vyrobený 3 nm procesom.

Spoločnosť Huawei pred pár mesiacmi predstavila svoje najnovšie vlajkové čipsety, konkrétne Kirin 9000 a Kirin 9000E, ktoré poháňajú najnovšie modely z radu Mate 40. Čipsety sú vyrobené 5 nm procesom, vďaka čomu zariadenia dokážu užívateľovi ponúknuť skutočne špičkový výkon.

Huawei však plánuje tento rok posunúť latku ešte vyššie. Nadchádzajúce modely z radu Huawei Mate, konkrétne Huawei Mate 50, totižto bude obývať čipset Kirin 9010 vyrobený 3 nm procesom, informuje server Gizchina.

Ako prvý na príchod novej generácie čipsetov Kirin upozornil informátor @RODENT950 prostredníctvom siete Twitter. Čínsky výrobca má mať v pláne procesor predstaviť tento rok, s najväčšou pravdepodobnosťou v poslednom kvartáli. Preto sa predpokladá, že poženie rad Huawei Mate 50.

Táto informácia vyvracia predošlé špekulácie, podľa ktorých mala byť Huawei Mate 40 poslednou sériou smartfónov s čipsetmi Kirin. Zdroje si však silno stoja za svojím názorom. Huawei má vlastné procesory použiť aj pri sérii Huawei P50.

Ak sa to Huawei skutočne podarí, môžeme očakávať že na 3 nm výrobný proces presedlajú aj jeho najväčší konkurenti. Medzi nimi samozrejme figuruje aj Apple, no jeho 3 nm čipset príde najskôr v roku 2022.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať