AKTUÁLNE: Galaxy Note20 na Slovensku získava Android 11 s One UI 3.0!

Juhokórejský Samsung napreduje v distribúcii koncoročných softvérových darčekov v podobe aktualizácií na najnovšiu verziu operačného systému Android 11.

Juhokórejský Samsung napreduje v distribúcii koncoročných softvérových darčekov v podobe aktualizácií na najnovšiu verziu operačného systému Android 11.

Samsung začal dodávať Android 11 ako prvým zariadeniam zo série Galaxy S20. V našich končinách sa aktualizácia objavila začiatkom decembra. Neskôr spustil aktualizáciu pre skladacie véčko Galaxy Z Flip 5G.

Aktuálne prichádzajú na rad najnovšie S Pen stroje – smartfóny Galaxy Note 20, ako informuje AndroidPolice.

Samsung Galaxy Note 20 a spol. začali získavať aktualizáciu na Android 11 s One UI 3.0 najskôr v zámorí. Potvrdili ju tamojší operátori AT&T a Verizon. Zakrátko sa k nim podľa reakcií niektorých používateľov pridal aj americký T-Mobile.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Teraz Samsung aktualizáciu posúva zariadeniam Galaxy Note 20 s čipsetom Exynos. Objavuje sa vo väčšine Európy, v Indii, na Novom Zélande či napríklad v Malajzii. Softvérový balíček má veľkosť 2,5 GB. Dostupnosť aktualizácie sme preverili aj na našom redakčnom Note20 Ultra. Aktualizáciu je nutné vyhľadať manuálne, automaticky nám ju telefón neponúkol.

TIP REDAKCIE
"Je to tragické": Bill Gates sa vyjadril ku konšpiráciám ohľadom očkovania proti COVID-19

Rad zariadení Galaxy Note 20 mal získať aktualizáciu na Android 11 v januári, ako vyplýva zo zverejneného harmonogramu. Samsung tak očividne na poslednú chvíľu nečaká a snaží sa aktualizácie distribuovať čo najrýchlejšie.

Snáď zostane nastolenému tempu verný a podobne promptne dodá aktualizácie aj skôr predstaveným zariadeniam zo svojho portfólia.

Kladne hodnotený Galaxy S20 FE by mal update obdržať vo februári. Ešte skôr sa aktualizácie dočkajú vlastníci vlaňajších top-end smartfónov Galaxy S10, vrátane modelov S10e a S10 Lite.

Kúpili ste si niektorý z modelov Samsung Galaxy Note 20 a dostali ste aktualizáciu? Podeľte sa so skúsenosťami v diskusii nižšie.