Toto sú najsťahovanejšie a najvýnosnejšie aplikácie a hry za rok 2020

Jednými z oblastí, ktoré počas minulého roka neprestajne rástli, sú aplikácie a hry. Ako sa im darilo a akými číslami sa môžu pochváliť?

Rok 2020 bol pre mnohé priemysly veľmi ťažkým, ak nie úplne najťažším obdobím. Naopak, niektorým sa počas neho náramne darilo, možno aj viac ako inokedy.

Jednou z oblastí, ktoré počas minulého roka neprestajne rástli, sú aplikácie a hry. Ako sa im darilo a akými číslami sa môžu pochváliť? Odpoveď na túto otázku ponúka server Apptopia, ktorý zverejnil rebríčky najsťahovanejších a najvýnosnejších aplikácií a hier za rok 2020.

Najsťahovanejšie aplikácie za rok 2020

Aj napriek mnohým kontroverziám sa prvú priečku v rebríčku najsťahovanejších aplikácií podarilo obsadiť službe TikTok. V USA sa síce nemá možnosť tešiť ohromnej popularite, no vo zvyšku sveta, najmä v Ázii, je tomu inak.

Do prvej päťky sa dokázala prebojovať aj komunikačná služba WhatsApp, sociálne siete Facebook a Instagram či video komunikačná služba Zoom.

Zdroj: Apptopia

Najvýnosnejšie aplikácie za rok 2020

TikTok obhájil prvú priečku aj v tomto rebríčku. Ostatne však prvá päťka vyzerá veľmi odlišne. Hneď za TikTokom sa nachádza online zoznamovacia aplikácia Tinder.

Veľký úspech v roku 2020 zaznamenali aj video/streamovacie služby. Tretiu priečku obhájil celosvetovo populárny YouTube, štvrtú Disney+ a piatu Tencent Video.

Zdroj: Apptopia

Najsťahovanejšie hry za rok 2020

Mnohí strávili značnú časť minulého roku doma. A ako iste všetci vieme, keď je človek dlho zavretý v tom istom prostredí, začne sa nudiť.

Prebytočný čas, ktorý sa nedal stráviť vonku, si ľudia vypĺňali rôznymi aktivitami, medzi ktoré nepochybne patrilo aj hranie hier.

TIP REDAKCIE
Južná Kórea smeruje za hranice Zeme: Do vesmíru úspešne vyslala svoju prvú raketu!

Čo asi mnohých neprekvapí, špičkou na zozname najsťahovanejších mobilných hier za rok 2020 je titul Among Us. Reč je o jednoducho spracovanej, no zároveň veľmi záživnej či až napínavej hre, ktorá je skvelým spôsobom, ako spolu s priateľmi stráviť prebytočný čas.

Zdroj: Apptopia

Najvýnosnejšie hry za rok 2020

V rámci zárobkov sa však titul Among Us neumiestnil ani len v prvej desiatke. Tomuto rebríčku dominoval battle royale titul PUBG Mobile.

Potešujúce je, že sa do prvej desiatky dokázal prebojovať aj starý známy Pokémon GO, titul, ktorý sa pred niekoľkými rokmi stal celosvetovou senzáciou.

Dnes sa síce situácia má trochu inak, nakoľko značnú časť hráčov chytanie pokémonov po čase omrzelo, no aj napriek tomu sa zdá, že mnohí sú Pokémon GO stále verní.

Zdroj: Apptopia

Súhlasíte so zverejnenými rebríčkami alebo ste si ich predstavovali inak?

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať