nintendo switch

Populárny titul Among Us si zahráte už aj na konzole Nintendo Switch

V ponuke je aj podpora pre cross-platform hranie. Užívatelia Nintendo Switch si tak budú môcť Among Us zahrať s každým, bez ohľadu na platformu.

Ak aspoň jedným okom sledujete, čo sa deje v hernom priemysle, iste ste počuli o hre Among Us. Ide o jeden z najúspešnejších titulov tohto roku, ktorý sa síce vyznačuje veľmi jednoduchým grafickým prevedením, no samotná hra je oveľa náročnejšia, než ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Hráči sú vhodení do jednej z dostupných máp, kde plnia rozličné úlohy. Je tu však jeden háčik. Minimálne jeden z hráčov je totižto “impostor”, ktorého úlohou je všetkých zneškodniť.

Po zavraždení jedného z hráčov ostane na zemi telo, ktoré, v prípade, že ho niekto (kľudne aj samotný impostor) odhalí, je nahlásené a zvoláva sa porada, počas ktorej sa rieši, ktorý z hráčov zohráva úlohu impostora.

Ide o proces plný obviňovania, bránenia sa, argumentovania a často aj silných emócií či dokonca nadávok. Všetko závisí od partie, s ktorou hráte.

Nintendo Switch (FOTO BagoGames / flickr.com)

Po novom už aj na Nintendo Switch

Doposiaľ ste si Among Us mohli zahrať na smartfóne, pre ktorý je titul dostupný úplne zadarmo, alebo na PC, kde vás vyjde na približne 4 €. Zakúpiť si ho môžete v obchode služby Steam.

Prečo doposiaľ? Hra je totiž dostupná už aj na konzole Nintendo Switch, píše The Indian Express. Stiahnuť si ju môžete z oficiálneho online obchodu spoločnosti. Ani v tomto prípade to však nebude zadarmo. Cena bola nastavená na 5 dolárov.

Dobrou správou je, že v ponuke je aj podpora pre cross-platform hranie. Užívatelia Nintendo Switch si tak budú môcť Among Us zahrať s každým, bez ohľadu na platformu.