pokemon go

Hru Pokémon Go pandémia nezastavila, do novembra stihla zarobiť miliardu dolárov

Výnosy z populárnej hry Pokémon Go využívajúcej rozšírenú realitu takmer neustále rastú od roku 2016, kedy ju hráčom sprístupnila spoločnosť Niantic.

Výnosy z populárnej hry Pokémon Go využívajúcej rozšírenú realitu takmer neustále rastú od roku 2016, kedy ju hráčom sprístupnila spoločnosť Niantic.

Pokémon Go sa stal hneď po uvedení na trh nesmierne obľúbenou hrou. Hľadačov virtuálnych zvieratiek ste mohli stretnúť v uliciach snáď každého mesta. Koncepcia hry motivuje hráčov k tomu, aby sa pohybovali po mestách, parkoch a ďalších oblastiach, kde môžu chytiť Pokémonov.

V dobe vzniku hry jej vývojári ešte netušili, že sa o pár rokov objaví niečo, čo hráčom zabráni voľne sa pohybovať po verejných priestranstvách. Kvôli pandémii nového koronavírusu mobilita obyvateľstva klesla, či už dobrovoľne, alebo ako výsledok opatrení vlád v jednotlivých krajinách a oblastiach sveta.

Vyzerá to však, hru Pokémon Go COVID-19 nezastavil. Analytická spoločnosť Sensor Tower zverejnila správu, v ktorej odhaduje, že hra tento rok, do 1. novembra 2020, stihla vygenerovať 1 miliardu amerických dolárov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka tak výnosy stúpli o 11 %.

Foto: Sensor Tower

Za celú dobru existencie, od roku 2016, tržby z hry dosiahli hranicu 4,1 miliardy dolárov. Najlukratívnejšími sú hráči zo Spojených štátov amerických, z tejto oblasti pochádzajú celkové tržby za produkty v hre vo výške 1,5 miliardy dolárov.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Hanbiť sa nemusí aj Japonsko, výnosy na tomto trhu dosiahli 1,3 miliardy dolárov. Na 3. mieste, no hlboko pod týmito krajinami, sa nachádza Nemecko s tržbami na úrovni  v úvodzovkách „len“ 238,6 milióna dolárov.

V pomere tržieb vedie obchod Google Play (2,2 mld. dolárov) pred Apple App Store (1,9 mld. dolárov), resp. platforma Android pred iOS. Len v USA si hru nainštalovalo 100 miliónov hráčov. Štatistika pritom nezohľadňuje aplikačné obchody tretích strán, ktoré mohli taktiež zabezpečiť istý obnos.

Pokémon Go je tak aj po prvotnom ošiali stále populárnou a dobre zarábajúcou hrou. Treba však uviesť, že vývojári na pandémiu promptne zareagovali a titul aktualizovali o nové prvky, vďaka ktorým si mohli hráči hru vychutnať bez toho, aby museli vyjsť z domu do ulíc.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať