disney+

Streamovacia služba Disney+ je dostupná v Európe. Zatiaľ však len v niektorých krajinách

Disney+ ako nový hráč na konkurenčnom poli streamovacích video služieb je od minulého roka dostupný v trhu v USA. Teraz sa konečne dostáva do Európy, informuje AndroidPolice.

Disney+ ako nový hráč na konkurenčnom poli streamovacích video služieb je od minulého roka dostupný v trhu v USA. Teraz sa konečne dostáva do Európy, informuje AndroidPolice.

Disney+ si ale u nás namiesto Netflixu či HBO Go nespustíte. Toto privilégium zatiaľ patrí obyvateľom Spojeného kráľovstva, Írska, Španielska, Nemecka, Talianska a Švajčiarska. S malým odstupom bude služba dostupná aj vo Francúzsku.

Francúzska vláda požiadala prevádzkovateľa služby o odklad spustenia, ktorý sa posunul na 7. apríla. Dôvodom sú obavy z preťaženia internetových sietí. Disney+ ponúka obsah vo vysokom rozlíšení, ktorý bude v Európe dostupný až neskôr.

Podobne ako Netflix, YouTube, Apple TV alebo Amazon Prime Video, aj Disney+ znižuje kvalitu vysielania o približne 25 percent, čo má čiastočne kompenzovať zvýšenú záťaž na dátovú infraštruktúru v období pandémie.

Čo sa týka cien, v Európe Disney+ stojí 6,99 € mesačne, poprípade 69 € pri úhrade na jeden celý rok. Ceny sa ale môžu mierne líšiť v závislosti od podmienok v jednotlivých krajinách.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!

Čo sa dá na Disney+ sledovať? Napríklad viac ako 600 dielov Simpsonovcov. Ide len o malý zlomok z celej ponuky, ktorá obsahuje množstvo filmov a seriálov nielen zvučných mien. Kompletný zoznam dostupného obsahu v Európe zostavil britský magazín Independent.

Bude služba Disney+ dostupná aj na Slovensku? S najväčšou pravdepodobnosťou áno. Túto skutočnosť ale zatiaľ nikto nepotvrdil. Počkať si zatiaľ musíme na ďalšie informácie.

Total
30
Zdieľaní
Total
30
Zdieľať