apple

Qualcomm údajne uzavrel partnerstvo s Asus. Chce vyrábať vlastné herné smartfóny

Qualcomm má spolupracovať so spoločnosťou Asus na vytvorení vlastných herných smartfónov. Prvé kúsky sa nám vraj ukážu ešte tento rok.

So segmentom herných smartfónov sa v dnešnom období spája mnoho veľkých mien, ako napríklad Asus, Nubia, Black Shark či Iqoo. A vyzerá to, že čoskoro sa k nim pridá ďalšia významná spoločnosť – svetoznámy výrobca čipsetov Qualcomm.

Podľa správy od DigiTimes, na ktorú upozornila publikácia Android Authority, má Qualcomm spolupracovať so spoločnosťou Asus na vytvorení vlastných herných smartfónov. Prvé kúsky sa nám vraj ukážu ešte tento rok.

Každá spoločnosť bude mať priradené špecifické úlohy. Zatiaľ čo sa Asus bude starať o hardvér, Qualcomm má mať na starosti softvérovú optimalizáciu Snapdragon 875.

Snapdragon 875 bude predstavený v decembri

Qualcomm predstaví svoj najnovší vlajkový čipset v obvyklom termíne, presnejšie v decembri. Do prvých zariadení by sa tak mal rozšíriť hneď v prvom štvrťroku 2021.

Predstavenie herných smartfónov značky Qualcomm sa môže konať ešte tento rok. Dostupné však zrejme budú až začiatkom toho budúceho.

Podobná DNA

Taktiež je vysoko pravdepodobné, že niektoré súčiastky obsiahnuté v herných smartfónoch od Qualcomm budú rovnaké ako tie, ktoré používajú telefóny od Asus. Konkrétne je reč o displeji, pamäti, kamerových moduloch, batériách a chladiacich systémoch.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Milión smartfónov ročne

Spoločnosti údajne plánujú vyrobiť približne milión smartfónov ročne, pričom 500 tisíc má patriť pod Qualcomm a 500 tisíc pod Asus.

Žiaľ, informácie ohľadom špecifikácií, ceny či dostupnosti chystaných smartfónov zatiaľ nie sú známe.

Asus však už pár ROG smartfónov predstavil, preto aspoň približne vieme, čo môžeme od spolupráce očakávať – stačí sa pozrieť na pár mesiacov dozadu predstavený ROG Phone 3.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať