Asus ROG Phone 3 OFICIÁLNE: Herný smartfón, ako sa patrí!

ROG Phone 3 je čerstvý herný smartfón vybavený špičkovými komponentami, vďaka čomu dokáže sadnúť aj tým najnáročnejším užívateľom.

Spoločnosť Asus nám oficiálne predstavila svoj nový ROG Phone 3, priameho nástupcu minuloročného ROG Phone 2. Reč je o hernom smartfóne vybavenom špičkovými komponentami, vďaka čomu dokáže vyhovieť aj tým najnáročnejším užívateľom.

Asus sa tento rok opäť prekonal. ROG Phone 3 totiž ponúka tie najväčšie čísla v každom možnom smere.

LPDDR5 RAM, UFS 3.1 úložisko a gigantická batéria

Interiér novej generácie ROG Phone obsahuje najnovší čipset od spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 865+, ktorého takt dosahuje neuveriteľných 3,1 GHz. Procesoru asistuje až 16 GB LPDDR5 operačnej pamäte. Podľa výrobcu je tento typ pamäte až o 51 % rýchlejší ako jeho predchodca, konkrétne LPDDR4X. Interiér ďalej obsahuje aj bleskovo rýchle UFS 3.1 úložisko s maximálnou kapacitou 512 GB a 6 000 mAh batériu s podporou 30 W nabíjania.

6 000 mAh je skutočne obrovská kapacita, čo sa rozhodne odráža na výdrži zariadenia počas neprestajného hrania. Ako príklad môžeme použiť populárny titul PUBG. Ak by ste si túto hru zapli pri plne nabitej batérii, na nulu by ste sa dopracovali po viac ako 9 hodinách.

144 Hz displej a trojica zadných fotoaparátov

ROG Phone 3 z prednej strany pokrýva špičkový 6,59-palcový AMOLED HDR displej s obnovovacou frekvenciou až 144 Hz. Na tejto strane sa nachádza aj 24 Mpx selfie fotoaparát.

Po otočení zariadenia sa nám naskytne pohľad na trojicu fotoaparátov. Zostava obsahuje snímač Sony IMX 686 s rozlíšením 64 Mpx (f/1.8), 13 Mpx širokouhlý senzor a makro objektív.

ROG Phone 3 ponúka kopu šikovných vychytávok

ROG Phone 3 sa od ostatných smartfónov na trhu odlišuje predovšetkým v dizajne a funkciách. Áno, telefón používateľovi verne poslúži aj na všetky bežné úkony, ako je napríklad pozeranie videí či čítanie noviniek na sociálnych sieťach. Ide však o herný telefón, čo znamená, že jeho výbava obsahuje hneď niekoľko šikovných vychytávok, ktoré rozhodne nenájdete len tak niekde.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Honor 50: Bez Huawei, no za to s Google

Reč je napríklad o prepracovanom chladení, samostaných profiloch pre nainštalované hry, programovateľnom svietiacom tlačidle, nabíjacom porte umiestnenom na bočnej hrane či dotykových senzoroch.

Tie môžete nájsť umiestnené po stranách bočnej hrany, vďaka čomu sú pri hraní, kedy je smartfón vo vodorovnej polohe, veľmi ľahko dostupné. Ich funkcionalitu môžeme prirovnať k tlačidlám L1/L2 a R1/R2 na ovládačoch k PlayStation. Na snímke nižšie môžete vidieť jednotlivé gestá, ktoré tieto senzory podporujú.

Zdroj: Asus

Asus na doplnkoch rozhodne nešetril

K ROG Phone 3 bude taktiež dostupné nemalé množstvo šikovných doplnkov, ktoré ešte väčšmi obohatia zážitok z hrania. Ako príklad môžeme použiť TwinView Dock 3, ktorý hráčom ponúkne dodatočný displej. Ak by ste sa ale rozhodli poobzerať skôr po niečom kompaktnejšom, môžete siahnuť po gamepade či dvoch menších ovládačoch, s ktorými zariadenie pripomína konzolu Nintendo Switch.

Cena za najvýkonnejší model prekračuje hranicu 1 000 €

Keďže je ROG Phone 3 doslova prešpikovaný tým najlepšími komponentami, je zrejmé, že sa nebude predávať za malý peniaz. Najvyššia konfigurácia, ktorá obsahuje 16 GB RAM a 512 GB úložiska, štartuje na hranici 1 099 €, zatiaľ čo variant s 12 GB RAM a 512 GB úložiska sa začne predávať za 999 €. Dostupná však bude aj verzia s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Tá je nacenená na 799 €. Taktiež je dôležité poznamenať, že ku všetkým verziám získate 3-mesačnú skúšobnú verziu Stadia Pro.

 

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať