ASUS Zenfone 7 Pro oficiálne: 90 Hz displej, výkonný čipset a vyklápacie fotoaparáty

Spoločnosť ASUS dnes podľa očakávania predstavila dvojicu nových high-end smartfónov. Inžinieri vylepšili unikátny fotoaparát, nepodcenili výkon a dokonca ani obrazovky. Dohady o použití bežných 60 Hz LCD panelov sa, našťastie, nepotvrdili.

Spoločnosť ASUS dnes podľa očakávania predstavila dvojicu nových high-end smartfónov. Inžinieri vylepšili unikátny fotoaparát, nepodcenili výkon a dokonca ani obrazovky. Dohady o použití bežných 60 Hz LCD panelov sa, našťastie, nepotvrdili.

ASUS Zenfone 7 a 7 Pro sú takmer identické. Model Pro však ponúka o niečo viac výkonu, štedrejšie kapacity pamätí a optickú stabilizáciu. Inak zariadenia zdieľajú výkonný fotoaparát, konštrukciu tvorenú hliníkom a dvomi vrstvami skla (Gorilla Glass 6 vpredu, Gorilla Glass 3 vzadu), obrazovku, batériu a ďalšie náležitosti.

ASUS Zenfone 7 poháňa čipset Snapdragon 865, 6 GB operačná pamäť (LPDDR5) a 128 GB úložisko (UFS 3.1). ASUS Zenfone 7 Pro poskytne maximum výkonu vďaka sade Snapdragon 865+, 8 GB operačnej pamäti (LPDDR5) a 256 GB miestu pre obsah (UFS 3.1).

Zariadenia nemajú 3,5 mm audio jack a snímač odtlačkov sa nachádza na bočnej strane konštrukcie. A to aj napriek tomu, že sú vybavené AMOLED obrazovkami z dielne Samsungu.

ASUS Zenfone 7
Foto: ASUS

Displej oboch zariadení má uhlopriečku 6,67-palca, pomer strán 20:9, FHD+ rozlíšenie, jas 1 000 nitov, režim vždy zapnutej obrazovky, 90 Hz frekvenciu obnovenia obrazu a až 200 Hz vzorkovaciu frekvenciu (odozva na dotyk). Displeje pokrývajú 110 % spektra DCI-P3.

Aj keď nie je ich súčasťou snímač odtlačkov prstov, ide o perfektné obrazovky hodné statusu vlajkových lodí.

Smartfóny sú relatívne ťažké, vážia 230 gramov. Čiastočne sa pod to podpisuje veľká batéria s kapacitou 5000 mAh a 18 W nabíjaním. Na 60 % kapacity sa akumulátor dobije za približne 34 minút. Predchádzajúcej generácii Zenfone 6 to trvalo 57 minút.

Foto: ASUS

Úroveň nabitia môžete obmedziť na 80, resp. 90 % kapacity. Dostupný je aj rozvrh nabíjania. Počas noci sa bude smartfón nabíjať pomaly tak, aby dosiahol požadovanú plnú kapacitu nadránom, pred začiatkom aktívneho/pracovného dňa. Tieto riešenia pomáhajú znižovať opotrebovanie batérie, čo je výborné.

ASUS Zenfone 7 a 7 Pro disponujú absolútne jedinečným fotoaparátom. Totožnú obrazovú kvalitu dostanete na prednej aj zadnej strane. Modul s tromi snímačmi obrazu sa v prípade potreby vyklopí (o 180 stupňov), aby zastúpil úlohu selfie kamery. Displej tým pádom nemá žiadny výrez či otvor.

TIP REDAKCIE
Užívatelia hlásia problémy s MacBook Pro: Keď je notebook zavretý, nefunguje nabíjanie
Foto: ASUS

Vývojári zmenšili motorček mechanizmu, vylepšili jeho výkon a odolnosť. Má 2-násobný krútiaci moment a vydrží 5 rokov, ak by sa fotoaparáty vyklápali 100-krát za deň. Pokiaľ by ste ho chceli zlomiť, museli by ste naň vyvinúť tlak o váhe 35 kilogramov.

Hlavnú úlohu zohráva 64 Mpx snímač Sony IMX686 (f/1.8) s automatickým PDAF zaostrovaním, ktorý si poradí s 8K videom pri 30 FPS a so 4K videom pri 120 FPS. Už povinnosťou je HDR režim a režim pre snímanie nočných fotografií.

Ultra široké fotografie tvorí 12 Mpx senzor Sony IMX363 (f/2.2) s automatickým zaostrovaním. Dokáže nafilmovať 4K video, a to aj s účinnou stabilizáciou HyperSteady. Doplnkovou funkciou je makro fotografia, vďaka čomu dokáže fotoaparát zaostriť od vzdialenosti 4 centimetrov.

Foto: ASUS

Tretí fotoaparát ponúka 3-násobné optické priblíženie (80 mm ohnisko). Je opticky stabilizovaný, čo platí aj pre hlavnú 64 Mpx jednotku. Pozor, štandardný model nemá fotoaparáty opticky stabilizované.

Z ostatnej výbavy spomenieme dva sloty pre SIM karty (oba podporujú 5G SIM-ky) a samostatný slot pre microSD kartu, WiFi 6, Bluetooth 5.1, NFC, audio kodek aptX Adaptive či operačný systém Android 10.

Cena je vyššia, než sme boli pri tomto modelovom rade zvyknutí. Po technologickej stránke si ale novinky polepšili výraznejšie. ASUS si zatiaľ nedovoľuje vypýtať za svoje najlepšie smartfóny 4-cifernú sumu, za čo sme radi.

Model Zenfone 7 sa bude predávať za orientačných 635 eur, ASUS Zenfone 7 Pro za 800 eur. Presnú cenu určenú konkrétne pre náš trh sa dozvieme neskôr. Na trhu sa novinky objavia v priebehu septembra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať