Horizontálne prevedený skladací smartfón

HTC sa len tak nevzdá: Výrobca v budúcnosti môže vydať vlastný skladací smartfón!

Zariadenie bude akýmsi mixom tabletu a smartfónu. Spôsob skladania pripomína pomerne úspešný Galaxy Z Flip či Motorola Razr.

Časy, kedy HTC na trhu so smartfónmi prosperoval, sú už dávno preč. Aj napriek tomu to ale výrobca nevzdáva a telefóny vyrába aj naďalej. A vyzerá to, že v budúcnosti sa to len tak nezmení.

Spoločnosť totiž môže pracovať na vlastnom skladacom smartfóne. Naznačuje to patent, ktorý bol publikovaný v auguste tohto roku, upozorňuje server Android Community.

Zdroj: LetsGoDigital (via Android Community)

Žiaľ, aktuálne o telefóne nevieme takmer nič, aspoň čo sa týka špecifikácií. Čo však poznáme, je dizajn. Na základe renderov, o ktoré sa s nami podelil server LetsGoDigital, to vyzerá, že zariadenie bude akýmsi mixom tabletu a smartfónu. Spôsob skladania pripomína pomerne úspešný Galaxy Z Flip či Motorola Razr, avšak s jedným výrazným rozdielom. Displej telefónu totiž zrejme bude možné ohnúť o celých 360 stupňov.

Zdroj: LetsGoDigital (via Android Community)

Rendery nám taktiež prezrádzajú, že smartfón bude vybavený pomerne robustným pántom, čo znamená, že na displeji bude vidno ohyb. No na druhú stranu, aspoň pôsobí pevne a spoľahlivo.

TIP REDAKCIE
Instagram začal testovať predplatné: Otvorí cestu k exkluzívnemu obsahu

Čo sa týka optiky, zadné fotoaparáty budú zoradené horizontálne, resp. vedľa seba, zatiaľ čo selfie snímač poputuje do kruhového výrezu.

Zatiaľ nie je isté, či HTC na tomto smartfóne už pracuje, alebo či sa ešte len nachádza v štádiu plánovania.

Stojí to vôbec za to?

Ďalšou otázkou je, či sa to výrobcovi vôbec oplatí. Každý vie, že jeho posledné smartfóny neboli žiadnymi prelomovými “trhákmi”, a teda sa do skladacieho zariadenia nevkladajú príliš veľké nádeje. Na takéto súdy je však ešte príliš skoro. Zatiaľ nám tak neostáva nič iné, než si počkať na ďalšie informácie.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať