Spoločnosť HTC prišla o generálneho riaditeľa, odchádza po necelom roku vo funkcii

V októbri minulého roka nastúpil na pozíciu generálneho riaditeľa v spoločnosti HTC Yves Maitre, ktorý predtým pôsobil vo vedení skupiny Orange.

V októbri minulého roka nastúpil na pozíciu generálneho riaditeľa v spoločnosti HTC Yves Maitre, ktorý predtým pôsobil vo vedení telekomunikačnej skupiny Orange.

Yves Maitre po nástupe do funkcie okrem iného hovoril, že spoločnosť HTC je pripravená ponúknuť zákazníkom vlajkový smartfón s „najlepším hardvérom a fotoaparátom“.

Pochválil konkurenciu, spoločnosti Apple, Samsung a Huawei, a priznal, že HTC zanedbalo vývoj inteligentných mobilných telefónov. Spoločnosť investovala zdroje hlavne do výskumu a vývoja virtuálnej reality, kde sa HTC úspešne presadzuje.

V odvetví smartfónov však už dávno nie je významným hráčom. V júni ale predstavila svoj prvý 5G smartfón – model HTC U20 5G s čipsetom Snapdragon 765G, ktorý sa predáva za 18 999 taiwanských dolárov (po prepočte 546 eur).

Yves Maitre na pozícii generálneho riaditeľa skončil, informuje Engadget. Vo významnej funkcii sa udržal takmer rok. Nahradí ho spoluzakladateľka a predsedníčka spoločnosti HTC Cher Wang, ktorú však nečaká nič nové.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S22: Predstavenie má prebehnúť už 8. februára
htc
Yves Maitres – Už bývalý generálny riaditeľ HTC. Foto: China TImes

Cher Wang totižto pozíciu generálnej riaditeľky zastávala od roku 2015 do roku 2019, kedy ju nahradil práve Yves Maitre. Yves Maitre odchádza z osobných, nie profesných dôvodov.

Kvôli pandémii COVID-19 a výrazným obmedzeniam v cezhraničnom cestovaní nemohol udržiavať priamy kontakt so svojou rodinou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať