google pixel 4

Pixel 5 nebude lacná záležitosť. Očakávaná novinka od Google má v Európe stáť 629 €

Keďže Pixel 5 poženie Snapdragon 765G a nie Snapdragon 865, mal by byť o poznanie lacnejší. Žiaľ, zrejme tomu tak nebude.

Google pred pár dňami potvrdil podujatie, počas ktorého nám ukáže svoje najnovšie produkty. Konať sa bude už 30. septembra, a to o 20:00 nášho času.

Už vieme, že spoločnosť nám plánuje predstaviť nielen nový chromecast či inteligentný reproduktor, ale aj dva čerstvé smartfóny, konkrétne Pixel 4a 5G a Pixel 5.

Pixel 5 bude priamym nástupcom minuloročného Pixel 4. Čo sa týka výbavy, predošlé špekulácie spomínali 60/90 Hz displej s 8 Mpx selfie fotoaparátom, 8 GB operačnej pamäte, 4 000 mAh batériu, Snapdragon 765G a 12,2 Mpx hlavný snímač obrazu.

SD 765G namiesto SD 865

Pôvodne sa očakávalo, že novú generáciu poženie špičkový Snapdragon 865, nakoľko minuloročný Pixel 4 poháňal Snapdragon 855. Žiaľ, Google sa podľa všetkého nakoniec rozhodol pre vyššie spomenutý Snapdragon 765G, ktorý toho síce taktiež ponúka veľa, no s SD 865 sa jednoducho nedá porovnať.

Zistenie, že telefónu bude chýbať tohtoročný top-end čipset, rozhodne veľa záujemcov o nový Pixel nepotešilo. Mnohí sa však na vec začali pozerať aj z iného hľadiska, konkrétne z hľadiska cenovky. Keďže Pixel 5 poženie SD 765G, mal by byť o poznanie lacnejší.

Lacný nebude

Po novom to však vyzerá, že to nie je tak úplne pravda. Informátor Roland Quandt totiž na sieti Twitter zverejnil príspevok, v ktorom uvádza, že Pixel 5 sa bude na európskom trhu predávať za pomerne mastných 629 €, upozornila publikácia Android Authority.

Pre porovnanie, pre pár mesiacmi predstavený OnePlus Nord ponúka 6,44-palcový Fluid AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, dva selfie snímače, štyri zadné fotoaparáty na čele so 48 Mpx hlavným snímačom obrazu, 4 100 mAh batériu s podporou pre Warp Charge 30T, až 12 GB operačnej pamäte a 256 GB interného úložiska. Za toto všetko si od vás OnePlus vypýta len 409 €.

TIP REDAKCIE
POZOR: Najväčšia banka na Slovensku hlási poplach. Šíri sa mimoriadne nebezpečná SMS!

Musíme však poznamenať, že zatiaľ ide len o tvrdenie informátora, preto uvedená suma nemusí byť presná.

Ako to vidíte vy? Je podľa vás očakávaná cena Pixel 5 až príliš vysoká, alebo ani nie? Dajte nám vedieť v ankete nižšie.

Je podľa vás očakávaná cena Pixel 5 až príliš vysoká, alebo ani nie?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať