OnePlus Nord OFICIÁLNE: Novinka ponúka špecifikácie ako vlajková loď, a to len za 409 €!

Zameraný na fotoaparáty, plynulosť a kvalitu.

3

Spoločnosť OnePlus oficiálne predstavila svoj nový smartfón, dlho očakávaný OnePlus Nord. Zariadenie obsahuje špecifikácie vlajkovej lode, no stojí ako stredná trieda. Čo presne ponúka, koľko stojí a kedy vstúpi do predaja? Všetko sa dočítate v tomto článku.

Ako nám bolo už dlhší čas naznačované, OnePlus Nord je prémiový smartfón strednej triedy, ktorý mnohí považujú za „zabijaka vlajkových lodí“.

Spoločnosť sa sústredila na fotoaparáty, kvalitu a plynulosť

O predstavenie nového produktu sa postaral Carl Pei, ktorý hneď v úvode prehlásil, že spoločnosť sa pri vývoji OnePlus Nord sústredila na tri hlavné aspekty, a to na fotoaparáty, kvalitu a plynulosť.

Zdroj: OnePlus

OnePlus Nord ponúka až 6 fotoaparátov

Začneme fotoaparátmi, keďže ich Carl Pei spomenul ako prvé. Zadná strana OnePlus Nord je domovom pre zostavu štyroch fotoaparátov, ktorým šéfuje 48 Mpx hlavný snímač Sony IMX586 s nočným režimom a veľmi užitočnou optickou stabilizáciou obrazu (OIS). Zostava však obsahuje aj širokouhlý senzor s rozlíšením 8 Mpx, makro objektív a hĺbkový snímač.

Vpredu, v pilulkovom výreze, nájdeme dva selfie fotoaparáty. Hlavnému snímaču s rozlíšením 32 Mpx asistuje 8 Mpx širokouhlý senzor so 105-stupňovým pozorovacím uhlom.

Zdroj: OnePlus

AMOLED displej, Snapdragon 765G a až 12 GB RAM

Smartfón je vybavený špičkovým 6,44-palcovým Fluid AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Pod ním nájdeme 8-jadrový čipset Snapdragon 765G s taktom 2,4 GHz a podporou 5G sietí, až 12 GB operačnej pamäte RAM, 256 GB interného úložiska a 4 100 mAh batériu s podporou pre technológiu Warp Charge 30T, ktorá dokáže smartfón v priebehu len 30 minút nabiť až na 70 %.

Po softvérovej stránke je smartfón poháňaný operačným systémom Android 10 v kombinácii s vlastným rozhraním OxygenOS.

Zdroj: OnePlus

Dostupný bude aj v Európe, a to za veľmi priaznivú cenu

OnePlus Nord bude dostupný aj u nás. Spoločnosť smartfón na európsky trh uvedie za priaznivých 409 €, a to už 4. augusta.