oneplus nord

OnePlus Nord OFICIÁLNE: Novinka ponúka špecifikácie ako vlajková loď, a to len za 409 €!

Spoločnosť OnePlus oficiálne predstavila svoj nový OnePlus Nord. Zariadenie obsahuje špecifikácie vlajkovej lode, no stojí ako stredná trieda.

Spoločnosť OnePlus oficiálne predstavila svoj nový smartfón, dlho očakávaný OnePlus Nord. Zariadenie obsahuje špecifikácie vlajkovej lode, no stojí ako stredná trieda. Čo presne ponúka, koľko stojí a kedy vstúpi do predaja? Všetko sa dočítate v tomto článku.

Ako nám bolo už dlhší čas naznačované, OnePlus Nord je prémiový smartfón strednej triedy, ktorý mnohí považujú za “zabijaka vlajkových lodí”.

Spoločnosť sa sústredila na fotoaparáty, kvalitu a plynulosť

O predstavenie nového produktu sa postaral Carl Pei, ktorý hneď v úvode prehlásil, že spoločnosť sa pri vývoji OnePlus Nord sústredila na tri hlavné aspekty, a to na fotoaparáty, kvalitu a plynulosť.

Zdroj: OnePlus

OnePlus Nord ponúka až 6 fotoaparátov

Začneme fotoaparátmi, keďže ich Carl Pei spomenul ako prvé. Zadná strana OnePlus Nord je domovom pre zostavu štyroch fotoaparátov, ktorým šéfuje 48 Mpx hlavný snímač Sony IMX586 s nočným režimom a veľmi užitočnou optickou stabilizáciou obrazu (OIS). Zostava však obsahuje aj širokouhlý senzor s rozlíšením 8 Mpx, makro objektív a hĺbkový snímač.

TIP REDAKCIE
Spotify odstránilo z aplikácie režim Car View, vodiči hromžia

Vpredu, v pilulkovom výreze, nájdeme dva selfie fotoaparáty. Hlavnému snímaču s rozlíšením 32 Mpx asistuje 8 Mpx širokouhlý senzor so 105-stupňovým pozorovacím uhlom.

Zdroj: OnePlus

AMOLED displej, Snapdragon 765G a až 12 GB RAM

Smartfón je vybavený špičkovým 6,44-palcovým Fluid AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Pod ním nájdeme 8-jadrový čipset Snapdragon 765G s taktom 2,4 GHz a podporou 5G sietí, až 12 GB operačnej pamäte RAM, 256 GB interného úložiska a 4 100 mAh batériu s podporou pre technológiu Warp Charge 30T, ktorá dokáže smartfón v priebehu len 30 minút nabiť až na 70 %.

Po softvérovej stránke je smartfón poháňaný operačným systémom Android 10 v kombinácii s vlastným rozhraním OxygenOS.

Zdroj: OnePlus

Dostupný bude aj v Európe, a to za veľmi priaznivú cenu

OnePlus Nord bude dostupný aj u nás. Spoločnosť smartfón na európsky trh uvedie za priaznivých 409 €, a to už 4. augusta.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať