Google Fotky konečne dostali priateľskejšie menu pre zdieľanie obsahu

Ak používate pre správu svojich fotografií a videí aplikáciu služby Google Fotky, možno vám tiež liezlo na nervy menu, resp. rozhranie pre zdieľanie obsahu.

Ak používate pre správu svojich fotografií a videí aplikáciu služby Google Fotky, možno vám tiež liezlo na nervy menu, resp. rozhranie pre zdieľanie obsahu.

Po ťuknutí na tlačidlo “zdieľať” aplikácia Google Fotky zobrazila dva riadky – jeden s obľúbenými kontaktmi, ktorým môžete vybranú snímku zdieľať, druhý s ponukou rôznych aplikácií ako cieľovou destináciou zdieľania.

Problémom nebolo ani tak samotné zobrazenie možností zdieľania. Skôr spôsob, akým sa výber ovládal. Pohyb v menu bolo možné vykonávať len horizontálne, čo nebolo zrovna pohodlné a prehľadné.

Vývojári tento spôsob navigácie konečne zmenili a pripravili vertikálne menu so zoznamom aplikácií, do ktorých je možné obsah zdieľať. Posúvanie do strán teda nahradilo užívateľsky prívetivejšie, obsahovo bohatšie a prehľadnejšie riešenie.

Pre zobrazenie vertikálneho rozloženia stačí ponuke zdieľania ťuknúť na ikonu „Viac“.

Vývojári aplikácie Google Fotky v priebehu leta aktualizovali celé jej používateľské rozhranie, pripravili novú ikonu alebo interaktívnu mapu. Nový vzhľad v blízkej budúcnosti dostane aj editor – pole s nástrojmi pre úpravu fotiek.

TIP REDAKCIE
Slovensko je terčom svetových médií: Úrady udelili lietajúcemu autu AirCar zelenú!

Nové vertikálne menu pre zdieľanie obsahu v tejto chvíli prichádza do všetkých smartfónov. Väčšine sa už asi zobrazuje. Aktualizácia totižto prebieha na strane servera. Očakáva sa, že sa postupne objaví aj v ďalších aplikáciách Google.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať