Pixel 5 sa blíži. Čo ponúkne pripravovaný smartfón od Google?

Pixel 5 údajne dorazí s čipsetom Snapdragon 765G, 60/90 Hz displejom a 12,2 Mpx fotoaparátom. Má ísť o ten istý snímač, aký používa Pixel 4a.

Spoločnosť Google sa poctivo pripravuje na predstavenie svojich dvoch čerstvých zariadení. Reč je o Pixel 4a 5G a Pixel 5. Tieto dva kúsky nám spoločne zapózovali na čerstvom renderi, ktorý sprevádzajú (takmer) kompletné špecifikácie.

O oboch smartfónoch sme v priebehu posledných týždňov už čo-to počuli, no stále nám chýbalo veľa podstatných informácií. To sa ale dnešným dňom mení.

Zariadenia sa objavili na tom istom renderi. K dispozícii tak máme náhľad na pokračovanie minuloročného Pixel 4 i 5G variant nedávno predstaveného Pixel 4a.

Snímka bola spolu so špecifikáciami zverejnená na sociálnej sieti Reddit. Krátko na to bol však príspevok vymazaný, poznamenala publikácia 9to5Google.

Zdroj: 9to5Google

Pixel 5

Začneme nástupcom Pixel 4. Pripravovaná novinka v podobe Pixel 5 sa na snímke nachádza vľavo. Bude teda menší ako 5G prevedenie Pixel 4a. Môžeme si všimnúť čiernej zadnej strany s matným pokrytím, ktorej súčasťou je foto modul a taktiež aj snímač odtlačkov prstov.

TIP REDAKCIE
Spotify odstránilo z aplikácie režim Car View, vodiči hromžia

Čo sa týka špecifikácií, Pixel 5 má ponúknuť 60/90 Hz displej, pod ktorým nájdeme 8 GB operačnej pamäte, čipset Snapdragon 765G od Qualcommu s 4 000 mAh batériu. V oblasti displeja nájdeme aj 8 Mpx snímač.

Foto modul bude domovom pre 12,2 Mpx zadný fotoaparát. Má ísť o ten istý snímač, ktorý je súčasťou Pixel 4. Taktiež stojí za zmienku, že novinka neponúkne 3,5 mm výstup pre slúchadlá.

A čo Pixel 4a 5G?

V rámci Pixel 4a 5G môžeme hovoriť o 3 800 mAh batérii, 12,2 Mpx snímači, 8 Mpx selfie senzore, SD 765G, 6 GB RAM a 60 Hz displeji. S výstupom pre slúchadlá v tomto prípade vraj rátať môžeme.

Všetko by sme sa o pripravovaných smartfónoch mali dozvedieť už čoskoro. Predstavenie by sa údajne mohlo konať 30. septembra.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať