Biotron Labs rozbehol spoluprácu s mestom Bratislava, pomôže so zmenami v doprave

Začínajúca spoločnosť Biotron Labs, ktorá pomáha klientom robiť lepšie rozhodnutia v súvislosti so zlepšovaním dopravy a mobility, rozbehla tento mesiac spoluprácu s bratislavským magistrátom.

Začínajúca spoločnosť Biotron Labs, ktorá pomáha klientom robiť lepšie rozhodnutia v súvislosti s vylepšovaním dopravy a mobility, rozbehla tento mesiac spoluprácu s bratislavským magistrátom.

Slovenský startup Biotron Labs sa venuje zberu a analýze dopravných dát, vďaka čomu bude hlavné mesto môcť robiť lepšie rozhodnutia v otázkach dopravy.

Počas šiestich mesiacov bude Biotron Labs pomocou aplikácie Ubian zbierať anonymizované dáta o pohybe Bratislavčanov. Tieto dáta skombinuje s inými verejne dostupnými a licencovanými dátami.

Následne bude schopný odpovedať na otázky magistrátu ohľadom plánovaných zmien, ktoré odľahčia dopravu v meste.

Na základe analýzy sa bude mesto napríklad vedieť lepšie rozhodnúť, v ktorých mestských častiach potrebuje záchytné parkoviská, ako ovplyvní pridanie „bus pruhu“ plynulosť premávky alebo bude vedieť upraviť linky verejnej dopravy.

„Spolupráca s mestom pre nás predstavuje možnosť testovať naše riešenia v praxi a zároveň prináša mestu možnosť prijímať kvalitnejšie rozhodnutia postavené na reálnych dátach,“ vysvetľuje spoluprácu Pavol Magic, CEO spoločnosti Biotron Labs.

„Dopravná situácia v Bratislave ponúka veľa priestoru pre implementáciu inovatívnych riešení. Vďaka testovaniu riešenia od spoločnosti Biotron Labs môžeme adresovať najpálčivejšie výzvy v oblasti verejnej dopravy, zdieľanej dopravy, parkovania a cyklodopravy,“ hovorí Petra Dzurovčinová, splnomocnenkyňa pre inovácie mesta Bratislava.

Biotron Labs je príkladom, že aj slovenské startupy dokážu prinášať riešenia, ktoré majú skutočný vplyv na život v mestách či zmierňujú dopady klimatických zmien. Spoločnosť prerazila s inovatívnymi riešeniami aj vďaka akceleračnému programu konzultačnej spoločnosti Civitta.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?
biotron labs
Ilustr. foto: Wikimedia

Biotron Labs sa ako víťaz národného finále prebojoval do medzinárodnej časti súťaže PowerUp! Porotu zaujal platformou Mobilyze, ktorá vyhľadáva vhodné miesta na umiestnenie nabíjačiek pre elektromobily na základe reálneho a očakávaného dopytu.

Challenger

Startupy, ktoré sa orientujú na zelené technológie s pozitívnym dopadom na životné prostredie majú teraz možnosť prihlásiť sa do nového akcelerátora s názvom Challenger.

Firmy sa do nového programu spoločnosti Civitta môžu zapojiť do 28. septembra 2020 na adrese challengeraccelerator.com.

„Vybrané firmy, ktoré Challenger vyberie do päťmesačného programu mentoringu, čaká vylepšenie biznis modelu, spôsobu prezentácie či tvorby tímu. Výsledkom bude ich schopnosť vstúpiť rýchlejšie na zahraničné trhy, rýchlejšie získať zákazníkov a partnerov a v neposlednom rade získať investície pre svoj ďalší rozvoj,” vysvetľuje Eva Šimeková, CEO v spoločnosti Civitta, ktorá pomáha inovatívnym firmám zo strednej a východnej Európy rozbehnúť svoj biznis.

Zapojené začínajúce spoločnosti môžu okrem poradenstva získať 60 000 eur na rozvoj svojich projektov a vybraná firma získa tiež možnosť rokovať o investícii v minimálnej výške 250 000 eur s CB Investment Management, hlavným investičným partnerom programu.

Medzi ďalších partnerov programu Challenger patrí Swiss Re, Microsoft, SBA, SIH, MMLaw, Slovak American Foundation, Interreg Innow a EIT Climate KIC akcelerátor.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať