Xiaomi Mi 10 Pro+ bude mať obrovský foto modul, zaberie takmer polovicu zadnej strany!

Jeho skutočne netradičné rozmery otvorili dvere nemalému počtu zaujímavých špekulácií.

3
Zdroj: YouTube

Moderné vlajkové lode sa častokrát vyznačujú nielen špičkovými špecifikáciami, ale aj obrovskými kamerovými modulmi. Inak tomu zrejme nebude ani pri Mi 10 Pro+, pripravovanom smartfóne z kuchyne výrobcu Xiaomi.

Xiaomi Mi 10 Pro+ totižto ponúkne skutočne gigantický modul, ktorý zaberie takmer polovicu zadnej strany. Naznačujú to fotografie jeho údajného puzdra, o ktoré sa s nami prostredníctvom siete Twitter podelil Ben Geskin.

Okrem obrovského výrezu si však môžeme všimnúť aj nápisu „100X Infinity Zoom“, čo je jasný náznak, že smatfón dorazí s podporou pre až 100-násobné priblíženie. V tomto smere sa tak bude rovnať Ultra verzii Galaxy S20 od Samsungu.

Veľkosť modulu otvorila dvere nemalému počtu zaujímavých špekulácií. Podľa publikácie Gizchina nie je vylúčené, že Mi 10 Pro+ bude vôbec prvým smartfónom vybaveným dvoma periskopmi s rozdielnym optickým priblížením. Ďalej sa spomína aj možná prítomnosť malého displeja, ktorý bude asistovať napr. pri snímaní selfie fotografií hlavným objektívom.

Netradičné rozmery výrezu v puzdre však môžu mať aj menej komplikované vysvetlenie, a to, že smartfón dorazí nie s väčším počtom snímačov, ale len jednoducho s väčšími snímačmi.

Všetko by sme sa mali dozvedieť už 11. augusta

Dobrou správou je, že na potvrdenie alebo vyvrátenie týchto predpovedí už nebudeme musieť čakať pridlho. Smartfón sa nám totiž pravdepodobne ukáže počas virtuálneho podujatia, ktoré výrobca naplánoval na 11. august.

Ostatne má Xiaomi Mi 10 Pro+ ponúknuť špičkový čipset Snapdragon 865+, zahnutý AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a dve batérie s kapacitou 2 520 mAh (dokopy 4 500 mAh), ktoré bude vďaka technológii Quick Charge 5 od Qualcommu možné nabiť v priebehu len 15 minút.

TIP REDAKCIE
Už budúci mesiac sa nám môže ukázať smartfón so 192 Mpx fotoaparátom. Identita výrobcu zatiaľ nie je známa

Tejto téme sme sa viac venovali v samostatnom článku.