bezdrotove sluchadla

Slúchadlá priamo v smartfóne? Aj nad tým uvažuje čínske Xiaomi

Xiaomi môže pracovať na novom smartfóne, ktorý bude skvelým riešením pre všetkých, ktorých nebaví pri sebe neustále nosiť puzdro s bezdrôtovými slúchadlami.

Spoločnosť Xiaomi môže pracovať na novom smartfóne, ktorý bude skvelým riešením pre všetkých, ktorých nebaví pri sebe neustále nosiť puzdro s bezdrôtovými slúchadlami. Naznačuje to jej nový patent, informuje publikácia Android Authority.

Bezdrôtové slúchadlá sú s postupom času stále lacnejšie, čo znamená, že na ne prechádza stále viac a viac užívateľov. Tento typ slúchadiel si však vo väčšine prípadov vyžaduje nabíjacie púzdro, čiže o jeden komponent navyše, ktorý musí užívateľ nosiť pri sebe.

Tento nedostatok, ktorým bezdrôtové slúchadlá trpia, sa však už čoskoro môže stať minulosťou. Naznačuje to čerstvý patent čínskeho výrobcu Xiaomi, o ktorého vizualizáciu sa postaral server LetsGoDigital. Ako asi by mohol tento smartfón vyzerať nám prezrádza GIF nižšie.

Zdroj: LetsGoDigital/Android Authority

Bezdrôtové slúchadlá môže užívateľ vložiť do dvoch portov nachádzajúcich sa po stranách vrchnej hrany smartfónu. Ich hlavičky však musia byť pri tomto procese narovnané. Taktiež sa špekuluje, že slúchadlá môžu zároveň slúžiť aj ako hlavné reproduktory.

Okolo smartfónu sa točí nemalé množstvo otáznikov

Patent vzbudzuje mnoho zatiaľ nezodpovedaných otázok. Jedna z nich sa týka hygieny. Nakoľko si telefón často pokladáme na rozličné miesta, často ho dávame do vreciek či tašiek alebo ho celé hodiny denne držíme v rukách, jeho slúchadlá zrejme nebudú vždy úplne čisté. Ďalšou otázkou je, či sa cez porty do smartfónu nedostane špina, ktorá by mohla spôsobiť rôzne problémy.

TIP REDAKCIE
Samsung bojuje proti kríze: Za 15 miliárd € chce v Texase postaviť továreň na čipy

Taktiež je dôležité poznamenať, že smartfón tohto typu zrejme bude o niečo väčší a ťažší ako bežné smartfóny, čo nie každému sedí. Dôvod je prostý. Porty pre slúchadlá si budú vyžadovať veľký priestor, čo môže citeľne ovplyvniť kapacitu batérie. Mnohí výrobcovia kvôli väčším batériám z telefónov často odstraňujú i 3,5 mm výstup pre slúchadlá, ktorý je v porovnaní s vyššie spomenutými portami doslova miniatúrny. Ako by si teda výrobca dokázal poradiť s týmto?

“Praktické” riešenie

S patentom sa však nespájajú len mínusy. Ako sme už spomenuli vyššie, smartfón by bol skvelým riešením pre každého, koho nebaví pri sebe neustále nosiť nabíjacie puzdro. Užívateľ slúchadlá jednoducho zasunie do telefónu a následne sa už o nič nemusí starať.

Ohľadom špecifikácií smartfónu či slúchadiel žiaľ aktuálne nie sú k dispozícii žiadne bližšie informácie. Rovnako nie je vôbec isté, či zariadenie niekedy vstúpi do štádia produkcie.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať