hudba

Google potvrdzuje: Služba Play Music bude definitívne odstavená do konca tohto roka

O konci Play Music počúvame už celkom dlho, teraz je to však oficiálne. Google svoju službu definitívne odstaví do konca tohto roka.

O konci Play Music počúvame už celkom dlho, teraz je to však oficiálne. Google svoju službu definitívne odstaví do konca tohto roka. Na aktualitu upozornil server Android Authority.

Celý proces ukončovania začne v septembri, kedy sa s Play Music rozlúči Nový Zéland a Južná Afrika, všetky ostatné krajiny prídu na rad v októbri. Hudobné knižnice však ostanú nedotknuté až do decembra, aby si ich užívatelia mohli v pohodlí presunúť do YouTube Music.

Prvé náznaky blížiaceho sa konca Play Music však pocítime už na konci augusta. Vtedy Google zo služby odstráni možnosť kúpy, predobjednávky, sťahovania i nahrávania novej hudby.

Obsah zostane, zmení sa len platforma

Netreba sa však obávať. Ako sme už naznačili vyššie, dlhodobí užívatelia Play Music budú mať dostatok času na to, aby si všetok svoj obľúbený obsah a ostatné kľúčové údaje presunuli do YouTube Music. Spraviť tak budú môcť pomocou príslušného nástroja alebo cez Google Takeout.

TIP REDAKCIE
Britský regulátor rozhodol: Facebooku nariadil, aby predal platformu Giphy

Každá cesta má svoj koniec. O konci Play Music sa hovorí už dlhší čas, takže sa viac-menej čakalo len na to, kedy nám Google oznámi jeho oficiálny dátum.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať