Xiaomi ohlásilo virtuálne podujatie. Dočkáme sa predstavenia niekoľkých nových smartfónov

11. augusta o 13:30 nášho času.

1
Foto: Xiaomi

Xiaomi tento rok oslavuje 10. výročie svojho pôsobenia na trhu. Na oslavu tohto významného jubilea sa spoločnosť rozhodla usporiadať virtuálne podujatie, počas ktorého nám ukáže niekoľko nových smartfónov a iné zaujímavé produkty, píše server Android Authority.

Na podujatie, ktoré sa má konať 11. augusta o 13:30 nášho času, ako prvý upozornil renomovaný informátor Digital Chat Station prostredníctvom siete Twitter.

Sprevádzať nás ním má samotný CEO Xiaomi Lei Jun, ktorý nám porozpráva o minulosti, prítomnosti i budúcnosti jeho firmy. Ako sme však už spomenuli v úvode, čaká nás aj prekvapenie v podobe hneď niekoľkých nových smartfónov a iných produktov. Jednou z noviniek má byť čerstvý model z obľúbeného radu Mi 10 (Mi 10 Pro+?).

Čo môžeme očakávať?

V poslednom období sme počuli o mnohých pripravovaných telefónoch z kuchyne Xiaomi. Informátor však hovorí len o „niekoľkých nových smartfónoch“, pričom konkrétne názvy neuvádza.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa dočkáme debutu Redmi K30 Ultra, smartfónu vybaveného čipsetom Dimensity 1000 od MediaTek a displejom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Nevylučuje sa však ani predstavenie zatiaľ neznámeho smartfónu vybaveného batériou s podporou pre 120 W nabíjanie a čipsetom Snapdragon 865.

O tom, čo všetko nám Xiaomi počas podujatia ukáže, môžeme zatiaľ len polemizovať.. Hlavu si však už nebudeme lámať dlho, všetko sa oficiálnou cestou dozvieme už budúci utorok. Sme zvedaví.