Xiaomi JIMMY JV83 Pet: Spoľahlivý pomocník, ktorý vám bude vždy poruke

Spoločnosť Xiaomi nevyniká len v oblasti smartfónov, ale aj rozličných doplnkov či pomocníkov do domácnosti, ako už všetci dobre vieme.

Spoločnosť Xiaomi nevyniká len v oblasti smartfónov, ale aj rozličných doplnkov či pomocníkov do domácnosti, ako už všetci dobre vieme. Táto značka je obľúbená nielen vďaka svojím funkčným a kvalitným zariadeniam, ale aj vďaka svojej cenovej politike.

Xiaomi má vo svojom portfóliu už aj niekoľko vysávačov, ktoré sme mali možnosť otestovať. Tentokrát nám v redakcii pribudol kúsok s názvom JIMMY JV83 Pet, vysávač, ktorý si ľahko poradí nielen s bežnými nečistotami, ale aj s neporiadkom po vašich štvornohých miláčikoch.

JIMMY JV83 Pet: Dizajn a konštrukcia

Cena: 183,35 € | Kupón: SMHJV83Z10 | Poštovné: Zdarma

Xiaomi JIMMY JV83 Pet je dostupný v elegantnom medeno-sivom prevedení. Jeho konštrukcia váži skromných 1,5 kilogramu, preto bude manipulácia s ním naozaj nenáročná. V balení nájdete okrem samotného zariadenia aj množstvo nadstavcov, ktoré vám vaše upratovanie výrazne uľahčia. O nich však až trošku neskôr.

Telo vysávača tvorí rukoväť so zásobníkom na nečistoty, ktorá sa nachádza na spodnej strane. Toto umiestnenie je síce typické pre vysávače s označením JIMMY, no nie vždy je úplne praktické. Ak máte totiž nábytok na nižších nožičkách, nedostanete sa tyčou vysávača úplne k zemi a tak je upratovanie pod skrinkami či pohovkou nie vždy možné. To je však len jedna malá nevýhoda v mori plusových bodov.

Na rukoväti sa nachádza hlavné tlačidlo pre zapnutie/vypnutie, ihneď na dosah vášho ukazováka. Na dosah vášho palca sa zas nachádza tlačidlo pre regulovanie výkonu. V tomto prípade máte na výber až z troch rýchlostí, čo je oproti predošlým generáciám vysávačov JIMMY presne o jednu viac. Poruke sa tiež nachádza batéria s výdržou až 60 minút (pri najnižšom výkone), ktorá je navyše vymeniteľná. Pri nabíjaní tak nemusíte sťahovať k zdroju elektriny celý vysávač, ale stačí vám odňať batériu, ktorú nabijete oddelene prostredníctvom kábla, ktorý nájdete pribalený v krabici.

Bleskovo rýchle je takisto čistenie prachovej nádoby. Celý postup čistenia je nenápadne označený priamo na tele vysávača. Pre rýchle vyčistenie stačí, ak otvoríte veko na spodnej časti prachovej nádoby a obsah jednoducho vysypete do odpadkového koša. Ak je časom nutné hĺbkovejšie vyčistenie, stlačíte bezpečnostné tlačidlo a otočíte prachovou nádobou podľa značenia, čím ju celú odstránite. Takto budete mať prístup nielen k celej nádobe, ale aj k filtračnému systému, ktorý môžete taktiež odňať a opláchnuť ho pod vodou. Vo vrchnej časti zas máte povytiahnutím jediného tlačidla prístup k HEPA filtru, ktorý môžete taktiež v prípade potreby umyť vodou. Dbajte však na úplné vysušenie.

Zvyšok balenia tvorí dlhá tyč s hlavnou hubicou, ktorá obsahuje valček z jemného materiálu, ktorý je vhodný na udržovanie čistoty na tvrdých podlahách. Vďaka svojmu povrchu pozbiera aj tie najmenšie častice. Je takisto vybavená systémom, ktorý zabraňuje namotávaniu vlasov či dlhých zvieracích chlpov. Potvrdzujem, že systém naozaj funguje. Počas testovania som ani raz nemusela odstraňovať zamotané vlasy či dlhé chlpy našej retrieverky.

Jemný valček môžete vymeniť za iný, určený na koberce, ktorý takisto nájdete v balení. Tvorí ho kombinácia pásov z gumy a nylónových vlákien, vďaka čomu dokáže odstrániť nečistoty a prach aj z kobercov s dlhším vlasom.

Dlhú tyč môžete z vysávača jediným tlačidlom odňať, čím ho bleskovo zmeníte na vysávač ručný. V tomto režime môžete využiť zvyšné nadstavce, ktoré sa v balení nachádzajú. Jedným z nich je napríklad aj malá hubica vhodná na čistenie čalúnených povrchov, teda napríklad pohoviek, matracov a podobne. Využiť tiež môžete úzky alebo plochý nadstavec s výsuvnou kefkou, napríklad na vysávanie úzkych priestorov, kútov či pod stropom.

Obsah balenia Xiaomi JIMMY JV83 Pet

JIMMY JV83 Pet: Výkon

Xiaomi JIMMY JV83 Pet je vybavený multi-cyklónovým filtračným systémom, ktorý dokáže oddeliť prach od vzduchu. Tým, že je prúd vzduchu silnejší (1,1 m3/min), je silnejšia aj sacia sila. Tá dosahuje hodnotu až 135 AW (airwattov). Všetko poháňa digitálny motor s výkonom 420 W.

Prítomný HEPA filter dokáže odfiltrovať častice malé až 0,3 μm, čím sa vysávač stáva vhodným riešením aj pre alergikov.

Odnímateľná a vymeniteľná batéria dokáže poháňať vysávač približne 60 minút. Celkový čas samozrejme záleží od zvoleného výkonu. Čím vyšší výkon, tým menšia výdrž, samozrejme. Jej opätovné nabitie zaberie približne 4-5 hodín.

JIMMY JV83 Pet: Verdikt

Bezdrôtový tyčový vysávač JIMMY JV83 Pet je skutočne vynikajúcim pomocníkom do každej domácnosti. Výhodou takýchto vysávačov je, že sú vždy poruke, či už potrebujete povysávať vysypaný kvetináč alebo vykonať generálnejšie upratovanie. Pri občasnom použití, napríklad takom bežnom vysávaní počas pracovného týždňa, vám vysávač bez nabitia pokojne vydrží aj celých 5 dní (samozrejme, záleží od rozlohy vysávanej plochy). Nie je vždy nutné prepínať na najvyšší výkon, JIMMY svoju prácu bez problémov zvládne aj pri najmenšom výkone, ktorý je predvolený a na bežné nečistoty, ako sú prach a zvieracie chlpy, bohato stačí.

Starostlivosť o vysávač je naozaj nenáročná, dokonca aj časovo. Všetko funguje „na jedno kliknutie“, vďaka čomu manipuláciu zvládnu aj tí menej technicky zdatnejší, poprípade starší obyvatelia domácnosti.

Hoci sú tyčové vysávače, ktoré sú navyše výkonné, nie vždy najlacnejšie, v tomto prípade to tak nie je. Xiaomi JIMMY JV83 Pet si zadovážite v cenovke okolo do 200 EUR.

V spolupráci s internetovým predajcom Geekbuying sme pre všetkých záujemcov pripravili špeciálnu ponuku, vďaka ktorej môžete JIMMY JV83 Pet získať ta výhodnú cenu 183,35 EUR. V cene je aj doručenie z EÚ skladu kuriérom až k vám domov. Stačí v košíku zadať kupón SMHJV83Z10.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať