Samsung Galaxy Watch3 získali prvú aktualizáciu: Odteraz dokážu merať okysličenie krvi

Samsung len minulý týždeň predstavil nové inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch3, ktoré už stihli získať vôbec prvú aktualizáciu.

Samsung len minulý týždeň predstavil nové inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch3, ktoré už stihli získať vôbec prvú aktualizáciu. Nový update spomínal výrobca ešte počas Unpacked 2020, teda samotného predstavovania.

Ide o veľmi prínosnú aktualizáciu, ktorá do hodiniek pridáva možnosť zmerať okysličenie krvi, SPO2, VO2max, hodnotenie spánku a pokročilé vyhodnocovanie behu. Aktualizácia je veľká 80 MB a inštaluje sa prostredníctvom aplikácie Galaxy Warable. Môžeme potvrdiť, že dostupná je aj na Slovensku.

Samsung upozorňuje, že meranie okysličenia krvi je len informatívneho charakteru. Nejde o úplne presnú hodnotu, preto ju nemôže klasifikovať ako medicínsky údaj. To, čo sa klasifikuje ako medicínsky údaj sa mení podľa krajiny, čo je aj jeden z dôvodov, prečo funkcia nie je dostupná na niektorých trhoch ako napríklad v Alžírsku, Angole, Kanade, Francúzsku, Iráne, Japonsku, Líbyi, Južnej Afrike a Thajsku.

TIP REDAKCIE
Samsung bojuje proti kríze: Za 15 miliárd € chce v Texase postaviť továreň na čipy

Samsung má pre Galaxy Watch3 pripravenú ešte minimálne jednu veľkú aktualizáciu. Tá sa má zameriavať na pridanie funkcionality EKG.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať