huawei Mate 30 Pro

Renomovaný analytik: Huawei Mate 40 poženie 5nm Kirin 1020 s o 30 % nižšou spotrebou energie

Aj keď je predstavenie očakávaného zariadenia stále pomerne ďaleko, známy analytik Ming Chi-Kuo prichádza so zaujímavými informáciami.

Huawei každý rok predstavuje nemalý počet vlajkových lodí. Nedávno sme sa dočkali debutu série Huawei P40, čo znamená, že sa môžeme začať tešiť na Huawei Mate 40.

Aj keď je predstavenie očakávaného zariadenia stále pomerne ďaleko, známy analytik Ming Či-Kuo prichádza so zaujímavými informáciami. Podľa neho bude Mate 40 poháňaný špičkovým čipsetom HiSilicon Kirin 1020. Potešiť nás má aj novou technológiou FreeForm.

hauwei mate 40 2
Zdroj: Gizmochina

HiSilicon Kirin 1020

Čo sa týka spomenutého čipsetu, podľa analytika sa skrýva pod kódovým označením Baltimore a je vyrobený 5 nm procesom. Má priniesť výrazné vylepšenia ako do oblasti CPU, tak aj do oblasti GPU. 5 nm výrobný proces totiž ide ruka v ruke s o 15 % vyšším výkonom, no zároveň aj o 30 % nižšou spotrebou batérie. Čipset má byť založený na jadrách Cortex-A77 alebo Cortex-A78.

hauwei mate 40 1
Zdroj: Gizmochina

Technológia FreeForm

Spomenuli sme však aj technológiu FreeForm. Ide o novú technológiu fotoaparátov, ktorej cieľom má byť redukcia skreslenia pri fotení cez širokouhlý objektív. Skreslením sa v tomto prípade rozumie neprirodzené natiahnutý obraz či rozmazané okraje.

Inými slovami, cieľom technológie je čistejší obraz a lepšia optimalizácia obrazu pri fotografiách zachytených širokouhlým objektívom.

Zatiaľ však ide len o tvrdenie analytika. Huawei sa k uvedeným informáciám doposiaľ nevyjadrilo.

Total
0
Zdieľaní