tinder

Tinder je treťou najlepšie zarábajúcou aplikáciou za mesiac jún, a to aj napriek pandémii

Prieskum ukázal, že Tinder je treťou najlepšie zarábajúcou aplikáciou za mesiac jún. Prekonala tak služby ako Netflix či Disney Plus.

Jedným z najlepších spôsobov, ako spomaliť šírenie pandémie koronavírusu, je dištancovanie sa od ľudí, teda minimalizácia osobného kontaktu so spoločnosťou. Aj napriek tomu sa však Tinderu, celosvetovo obľúbenej zoznamovacej aplikácii, nesmierne darilo, informuje server Android Authority.

Prieskum totiž ukázal, že Tinder je treťou najlepšie zarábajúcou aplikáciou za mesiac jún. Prekonala tak služby ako Netflix či Disney+, ktoré sa umiestnili na šiestej a siedmej priečke.

Presné vysvetlenie, prečo sa zoznamke tak veľmi darilo aj počas pandémie, nám prieskum neponúka. Treba však poznamenať, že cez Tinder si môžu užívatelia nájsť aj vzdialených partnerov, čiže takzvaný vzťah na diaľku.

Jún bol taktiež mesiacom, kedy mnohé krajiny zrušili tie najprísnejšie opatrenia, a tak toho ľudia zrejme chceli naplno využiť.

Zdroj: Sensor Tower

Nedarilo sa však len Tinderu. Prvú priečku obsadila obľúbená i nenávidená služba TikTok, ktorá zarobila približne 90,7 milióna dolárov, pričom takmer 90 % z jej príjmov pochádza z jedinej krajiny, Číny.

TIP REDAKCIE
InoBat získa výrobnú linku od Wuxi Lead, dodával aj pre Teslu či Nissan

Na druhej priečke sa umiestnila platforma YouTube, ktorá zarobila približne 73 miliónov dolárov. Celých 56 % z tejto hodnoty pochádza zo Spojených štátov amerických.

Na záver musíme poznamenať, že uvedené čísla nezahŕňajú Android obchody tretích strán, ktoré sú populárne v krajinách, ako je napríklad Čína.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať