Samsungu uniká Galaxy Z Fold 2: Takto vyzerá priamy nástupca Galaxy Fold!

O Galaxy Z Fold 2 sme sa toho v priebehu posledných týždňov dopočuli naozaj mnoho. Informácie sa však v drvivej väčšine prípadov týkali len špecifikácií.

Spoločnosť Samsung má už 5. augusta predstaviť niekoľko nových produktov. Medzi nimi nájdeme aj Galaxy Z Fold 2, priameho nástupcu štandardného Galaxy Fold, ktorý aktuálne pózuje na čerstvých renderoch.

Ako píše server iPhone Hacks, ohľadom Galaxy Z Fold 2 sme sa toho v priebehu posledných týždňov dopočuli naozaj mnoho. Informácie sa však v drvivej väčšine prípadov týkali výhradne špecifikácií, nie dizajnu.

To sa ale dnešným dňom mení, nakoľko sa s nami známy informátor Ice universe podelil o pôsobivé rendery očakávaného zariadenia. Už na prvý pohľad si môžeme všimnúť výraznú podobnosť s pôvodným modelom. Nie sú však identické, o čom svedčí napríklad aj vonkajší displej či panel s fotoaparátmi.

Čo ponúkne výbava?

Na špecifikácie je rovnako príjemný pohľad ako na vyššie uvedené rendery. Galaxy Z Fold 2 má byť vybavený 7,6 alebo 7,7-palcovým vnútorným Super AMOLED displejom s výrezom pre selfie snímače a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Na vonkajšej strane má svoju pozíciu zaujať 6,7-palcový displej so štandardnou obnovovacou frekvenciou.

TIP REDAKCIE
Aplikácia Tesly mala výpadok: Ľudia sa nemohli dostať do svojich áut

V rámci vnútornej obrazovky však nesmieme zabudnúť spomenúť prítomnosť ultra tenkého skla, tzv. UTG (Ultra Thin Glass), vďaka čomu displej nebude vyzerať, akoby bol pokrytý akousi plastovou fóliou.

Interiér má obsahovať čerstvo predstavený čipset Snapdragon 865+, 12/16 GB operačnej pamäte RAM, 256/512 GB interného úložiska a taktiež aj slot pre microSD kartu. Základná výbava ďalej obsahuje podporu pre 5G, GPS, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.1, NFC a Samsung Pay.

V oblasti interiéru sa však samozrejme nachádza aj batéria, ktorá má dosahovať kapacity 4 365 mAh a podporovať 25 W nabíjanie. To bude prebiehať prostredníctvom USB-C portu.

Zadná strana bude domovom pre zostavu troch snímačov s rozlíšeniami 12 Mpx, 12 Mpx a 64 Mpx. Pod ich kapacity spadá nahrávanie 8K videí pri 30 FPS či 4K videí pri 60 FPS. Na prednej strane budeme môcť nájsť dva 10 Mpx selfie fotoaparáty.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať