Aplikácia Samsung Health prejde diétou: Tieto funkcie končia!

Záznam kofeínu nám asi chýbať nebude.

3
samsung health
Ilustr. foto.

Aplikáciu Samsung Health dobre pozná každý používateľ, ktorý na ruke nosí inteligentné hodinky alebo športový náramok značky Samsung. Aplikácia je centrom pre všetky údaje a metriky, ktoré hodinky a náramky zaznamenávajú pri fyzickej aktivite a športe.

Samsung Health zobrazí počet spálených tréningových kalórií, prejdenú vzdialenosť, rýchlosť, zóny srdcového tepu, informácie o tempe alebo nadmorskej výške, ale aj podrobnosti o kvalite a priebehu spánku.

Koniec pre vybrané funkcie

Aplikácia je naozaj komplexná a relatívne prehľadná, no stále je čo vylepšovať. V Samsungu sa najnovšie rozhodli, že ju trochu odľahčia. Po poslednej aktualizácii v nej už nenájdete položky ako Jedlo, Kofeín a Spravovanie hmotnosti (kalórie).

Hodinky ani náramky samozrejme nedokážu zmerať, koľko ste toho zjedli, alebo koľko kávy ste vypili. Tieto údaje, spolu s ďalšími, môžete do aplikácie zadávať manuálne. Pre pedantných nadšencov aktívneho a zdravého životného štýlu mohli mať zmysel, väčšine ale asi chýbať nebudú.

Zdroj: Samsung Health

Samsung v oznámení informuje, že súvisiace údaje uložené v zariadeniach môžu byť uchované iba dočasne a po určitom čase dôjde k ich automatickému odstráneniu. Tieto údaje sa prestanú zobrazovať aj v podporovaných ciferníkoch hodiniek.

TIP REDAKCIE
Takto budú vyzerať nové Tizen ciferníky a Galaxy Watch 3 v titánovej verzii

Uvedené položky z aplikácie Samsung Health zmiznú po aktualizácii na verziu 6.11 (Mobile) a 4.10 (Watch). Softvérová inovácia sa medzi používateľmi postupne šíri od tohto mesiaca.