oneplus 5

Čo všetko vieme o OnePlus Nord? Ponúkame vám prehľad starších i čerstvých informácií

Spoločnosť OnePlus nám svoj poctivo pripravovaný OnePlus Nord, prémiovú novinku strednej triedy, oficiálne predstaví už 21. júla.

Spoločnosť OnePlus nám svoj poctivo pripravovaný OnePlus Nord, prémiovú novinku strednej triedy, oficiálne predstaví už 21. júla. Od dlho očakávaného zdvihnutia opony nás tak delia už len necelé dva týždne. A čo všetko o ňom zatiaľ vieme? Odpoveď nájdete priamo v tomto článku.

Začneme dizajnom. Ten sa nám síce už odhalil, avšak len čiastočne. O prvé zábery sa s nami podelil samotný výrobca, a to prostredníctvom siete Instagram. Tému sme bližšie spracovali v samostatnom článku.

https://www.instagram.com/p/CCLgJ18nC6Q/

Dnes však máme k dispozícii ničím nerušený náhľad na celý smartfón. Rendery, ktoré môžete nájsť nižšie, zverejnil overený informátor Evan Blass, píše server GSMArena.

Snímky potvrdzujú, že OnePlus Nord skutočne bude prvým smartfónom značky OnePlus, ktorý ponesie dva selfie fotoaparáty. Dlho sa špekulovalo aj o počte zadných fotoaparátov. Uniknuté informácie sú však jasným dôkazom, že zadná strana bude domovom pre až štyri objektívy.

To však nie je všetko. Spoločnosť totiž na svojom Instagramovom profile pred necelým dňom zverejnila meme, ktoré potvrdzuje, že OnePlus Nord bude skutočne vybavený AMOLED displejom, a to aj napriek tomu, že bude stáť menej ako 500 dolárov, približne 440 eur.

https://www.instagram.com/p/CCYqWhrJ6li/?utm_source=ig_web_copy_link

90 Hz displej? Všetko tomu nasvedčuje

Asi v takmer každom našom článku, ktorý je venovaný OnePlus Nord, sme spomenuli podporu pre 90 Hz obnovovaciu frekvenciu. A zrejme pre vás máme dobrú správu. Amazon.in totiž nepriamo naznačuje, že smartfón ju skutočne ponúkne. Nepriamo preto, lebo presná hodnota nie je uvedená (viď. nižšie).

TIP REDAKCIE
Britský regulátor rozhodol: Facebooku nariadil, aby predal platformu Giphy
Zdroj: Amazon.in – via GSMArena

O prítomnosti vyššej obnovovacej frekvencie sa však už dlhší čas zmieňuje aj nemalé množstvo informátorov, preto veríme, že sa jej aj skutočne dočkáme.

90 Hz síce nie je špička na trhu, no dovolíme si tvrdiť, že vzhľadom na cenovku očakávaného smartfónu je to viac než dosť.

6 fotoaparátov: 2 predné, 4 zadné

Na záver tu máme nové informácie ohľadom fotoaparátov. Ako je uvedené vyššie, zadná strana smartfónu bude domovom pre štvoricu senzorov.

Čo sa týka konkrétnych rozlíšení, zostavu bude tvoriť 48 Mpx hlavný, 8 Mpx širokouhlý, 5 Mpx makro a 2 Mpx hĺbkový snímač. A ak ste vášnivý fotograf či fotografka, rozhodne oceníte aj podporu pre optickú stabilizáciu obrazu.

V pilulkovom výreze na prednej strane má svoje miesto zaujať 32 Mpx hlavný a 8 Mpx širokouhlý snímač.

OnePlus Nord: Prehľad očakávaných špecifikácií

Aby sme si to všetko zhrnuli, nižšie nájdete prehľad všetkých známych špecifikácií (potvrdených i nepotvrdených).

  • Displej: AMOLED, obnovovacia frekvencia 90 Hz
  • Čipset: Snapdragon 765G
  • RAM: 6 GB
  • Batéria: 4 300 mAh, 30 W nabíjanie
  • Zadné fotoaparáty: 48 Mpx (hlavný), 8 Mpx (širokouhlý), 5 Mpx (makro), 2 Mpx (hĺbkový)
  • Predné fotoaparáty: 32 Mpx (hlavný), 8 Mpx (širokouhlý)
  • Cena: < 500 dolárov (440 eur)

OnePlus Nord sa nám oficiálne odhalí už 21. júla. A áno, dostupný bude aj u nás.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať